Categories
USD
We are in Social
08 maja
2015
inwestycje Świat trading Wiadomości
2522 Views

4 miejsca gdzie możesz kupić złoto za Bitcoin

Bitcoin powszechnie nazywany jest ‚wirtualnym złotem’ więc nie jest niczym dziwnym fakt zainteresowania kruszcami przez fanów walut kryptograficznych. Kilka firm skupiło się właśnie na tym rynku oferując usługi kupna oraz sprzedaży złota za pomocą Bitcoin
Po co kupować złoto? Niektórzy wybierają to jako instrument finansowy, inni jako kolejną okazję do trade’ów, a jeszcze inni jako przejaw braku zaufania do walut FIAT. Niezależnie od przyczyny te 5 firm może Ci się spodobać:

Serica

sericatrading.com

Mieszcząca się w San Francisco firma, która w tym roku zmieniła nazwę z DigitalTanible jest uważana za pioniera tego rynku ponieważ jako pierwsza uruchomiła w zeszłym roku platformę do handlu Bitcoinem i Złotem.

Uzywają oni protokołu counterparty. Colored coins służą do emisji certyfikatów PROOF OF CUSTODY które odpowiadają określonej ilości metali składowanych w Delaware (U.S.) lub Singapurze. Nie wymagają oni żadnych dokumentów do korzystania z ich usług.

Serica również płaci swoim klientom w Bitcoin jeśli ci prześlą do nich złoto w programie Bitcoin4Gold.

Serica founder and CEO, Taariq Lewis

Vaultoro

vaultoro.com

Joshua Scigala poniósł niemałe straty podczas afery z giełdą Mt.Gox i wyciągnął wnioski z nieprofesjonalizmy ludzi zajmujących się giełdami więc postanowił założyć Vaultoro jako próbę stworzenia giełdy transparentnej, bezpiecznej oraz szybkiej.
Giełda używa trzech typów portfeli Bitcoin. Uzywają hot walleta online uzywanego do codziennych transakcji, warm wallet który służy do kontroli księgowej na którym znajduje się zawsze troche więcej niż na Hot wallecie i wreszcie multisignature cold wallets które przetrzymują większość środków zdeponowanych przez klientów.
Firma zlokalizowana jest w Szwajcarii, a za audyt odpowiada BDO International. Nie jest wymaga żadna weryfikacja, jeśli Twoje trede’y  nie przekraczają $5000 dziennie. Usługa nie jest dostępna dla mieszkańców Iranu, Syrii oraz Korei Północnej.

Vaultoro

Midas Rezerv

midasrezerv.com

Midas Rezerv  mieszczące się w Tajlandii jest również oparte na tokenach colored coins. Jeden MRCoin odpowiada jednemu gramowi złota składowanemu przez firmę w skarbcach między innymi w Dubaju, Amsterdamie czy Honk Kongu.
Stan rezerw Midas Rezerv jest regularnie publikowany za pośrednictwem Bitcoinowego blockchaina.
Serwis nie działa jak zwyczajna giełda, lecz jako sprzedawca tokenów MRCoin oraz portfel online. Nie potrzeba żadnej weryfikacji do korzystania z ich usług.

Midas Rezerv

Bitreserve

bitreserve.org

Z biurami w San Francisco oraz Shanghaiu, Bitreserve jest pomostem pomiędzy Bitcoinem, a walutami fiat takimi jak Dolary, Euro czy Yuan. Umożliwiają oni błyskawiczne przewalutowanie pomiędzy każdą walutą po atrakcyjnych kursach.
Według ostatniego raportu Bitreserve jest w posiadaniu $1,664,187 w różnych walutach. Opublikowali oni ten raport za pośrednictwem ich systemów “Reservechain™” oraz “Reserveledger™”. Strona nie podaje informacji gdzie fizycznie składowane są waluty.

Bitreserve dokładnie zdaje sobie sprawę z potencjału jaki drzemie w tym rynku więc stał się właścicielem prawa własności do coraz powszechniejszych w użyciu słów takich jak „bitsilver” czy „bitgold”
Numer telefonu jest konieczny do otworzenia konta, a weryfikacja dokumentami jest konieczna tylko jeśli „dane konto przekroczy limit tradeów”. Również jeśli zadeklarujesz swoje miejsce zamieszkania w Chinach.

Bitreserve
Należy pamiętać jednak, że zawsze gdy powierzamy komuś opiekę nad naszymi dobrami takimi jak fizyczne złoto musimy liczyć się z tym że możliwym scenariuszem jest zwinięcie się firmy trzymającej nasze środki. Wszystko tutaj opiera się na zaufaniu, poziomu zabezpieczeń serwisów oraz zarządzaniu rysykiem. Nigdy nie trzymaj w serwisach środków których nie możesz stracić i miej pewność, że firma rzeczywiście dysponuje złotem za które zapłaciłeś.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
inwestycje, Świat, trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
inwestycje, Świat, trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
inwestycje, Świat, trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.