Włamanie do giełdy BitStar


Warszawska giełda  Bitstar poinformowała, że ma problemy z naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Na giełdzie zostały zakupione Bitcoiny za ponad 60 tysięcy złotych które zostały skradzione z konta bankowego jednej firm z Lublina.

Za pośrednictwem facebooka, zespół poinformował o włamaniu do ich platformy i przestrzegł klientów przed deponowaniem środków. Wszystkie środki zostały zamrożone i obecnie użytkownicy nie mają do nich dostępu.
bitstar

Właściciel firmy meblowej z Lublina miała problemy z zalogowanie się na konto firmowe i po każdej próbie pojawiała się informacja o przerwie technicznej oraz weryfikacji użytkownika. Po udaniu się do placówki zdał sobie sprawę, że stał się ofiarą phishing. W przeciągu kilku minut zostały wykonane trzy przelewy po 15.000pln na konto firmy obsługującej płatności internetowe DOTPAY za pośrednictwem której, środki zostały przelane dalej i  zaksięgowane na koncie założonym kilkadziesiąt minut wcześniej na giełdzie BitStar. Następnie zostały za te pieniądze kupione monety i prawdopodobnie natychmiast wypłacone.

Po interwecji w placówce banku udało się zablokować przelew na koncie DOTPAY lecz narazie niewiadomo do kogo należą. Zespołowi giełdy udało się zabezpieczyć 4800pln lecz prawdopodobnie reszta została wyprowadzona.

bitstar2

Takie sytuacje pokazują brak wiedzy o bezpieczeństwie i jak łatwo można paść ofiarą hakerów. Wystarczy jeden sprytny program lub strona internetowa i przy odrobinie nieuwagi nasze loginy i hasła mogą wpaść w ręce osób trzecich.  Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

 

Materiał wideo z programu telewizji Polsat „Interwencja” można zobaczyć TUTAJ

Previous Ekosystem Bitcoin tworzy nowe miejsca pracy
Next vTorrent łączy sieć Torrent z kryptowalutmi

4 komentarze

 1. Andrzej Grześkowiak
  Maj 11, 2015
  Odpowiedz

  Wiadomo coś więcej? Ludzie dalej nie mają dostępu do swoich środków.

  • Maj 11, 2015
   Odpowiedz

   Narazie Bitstar milczy, a strona dalej jest niedostępna.

   • Mateusz Kowalczyk bitstar.pl
    Maj 26, 2015
    Odpowiedz

    Strona została przywrócona do działania w ubiegłym tygodniu a środki są dostępne dla użytkowników.

  • Mateusz
   Maj 26, 2015
   Odpowiedz

   Strona została przywrócona do działania w ubiegłym tygodniu a środki są dostępne dla użytkowników.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *