Categories
USD
We are in Social
11 maja
2015
Artykuły
2724 Views

8 dokumentów o Bitcoin wartych obejrzenia

Bitcoin jest skomplikowanym projektem i dla kompletnego laika nie jest wcale proste zrozumienie jego działania oraz potencjału jaki w nim drzemie. Filmy dokumentalne są świetną formą edukacji oraz w prosty i przejrzysty sposób pokazują jak Bitcoin zmienia świat dając ludziom nowe możliwości przez co dużo łatwiej zrozumieć ten fenomen.
Te 8 dokumentów pokazuje jak w różnych częściach świata wygląda oswajanie się ludzi z Bitcoin i pokazuje jakie wyzwania jeszcze przed nami stoją.

 

1.  ‘Bitcoin: The End of Money As We Know It’

Razem z wynalezieniem łańcucha bloków oraz protokołu Bitcoin, Satoshi Nakamoto stworzył walutę jakiej jeszcze nigdy nigdy w historii ludzkości nie mieliśmy. Całkowicie wiarygodna i zdecentralizowana natura Bitcoin czyni go bardzo groźnym konkurentem dla znanych nam systemów bankowych oraz walut fiat.
Reżyser Torsten Hoffman z Australii postawił sobie za cel stworzenie dokumentu, który można obejrzeć razem ze swoimi rodzicami, który w jasny i klarowny sposób wyjaśni fenomen tej waluty. Torsten zebrał na kickstarterze $7,000 z planowanych $10,000 na produkcję. Premiera Lipiec 2015.

 

 

 

2. ‚Life on Bitcoin’

Jednym z najpopularniejszych argumentów używanych przez przeciwników Bitcoin jest brak możliwości faktycznego wydawania tej waluty w życiu codziennym. W lipcu 2013 jedna para postanowiła przeprowadzi 100 dniowy eksperyment społeczny gdzie postanowili żyć tylko i wyłącznie przy użyciu kryptowaluty Bitcoin i wszystko to udokumentować.
Należy pamiętać, że dwa lata temu cały ekosystem Bitcoin był znacznie mniejszy i ilość miejsc gdzie rzeczywiście można było kupić realne dobra przy pomocy tej waluty była zdecydowanie mniejsze niż obecnie. Austin i Beccy z Utah podczas tej przygody przekonali wiele osób prowadzących działalność gospodarczą do przyjmowania Bitcoin jako formy płatności.

lifeonbitcoin.com

 

 

3. ‚Bitcoin in Uganda’

Jednym z głównych atutów Bitcoin jest możliwość przesyłania wartości tam, gdzie tradycyjne systemy bankowe nie istnieją i nie potrzeba otwierać żadnych kont wymagających weryfikacji aby go używać.
Porównując takie jak Western Union czy MoneyGram, które pobierają ogromne prowizje, a pieniądze mogą iść nawet kilka dni wysyłanie pieniędzy za pomocą Bitcoin jest praktycznie darmowe i zajmuje kilka minut.
‚Bitcoin in Uganda’ pokazuje jak Bitcoin może zmienić życie ludzi na lepsze. Krótki dokument pokazuje życie w Ugandzie oraz dlaczego dla studenta o imieniu Ronald przesyłanie pieniędzy z USA do jego kraju za pomocą Bitcoin jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

 

 

4. ‚The Rise and Rise of Bitcoin’

 

‚The Rise and Rise of Bitcoin’ przybliża całą idee walut kryptograficznych oraz pokazuje Bitcoin z perspektywy jednego z największych w historii eksperymentów socjologiczno-ekonomicznych.
Możemy tam zobaczyć między innymi wywiady z Gavinem Andersem z Bitcoin Foundation, Markiem Karpelesem z  Mt Gox czy braci Winklevoss

 

 

5. ‚I am Satoshi’

 

Zwycięzca ‚Most Creative Video’ na gali Blockchain awards to 52 minutowy materiał o protokole bitcoin oraz jaki będzie miała wpływ ta open sourceowa technologia na na systemy płatności oraz cały internet

 

 

 

7. ‚Bitcoins in Argentina’

 
Problemy z jakimi boryka się Argentyna oraz inflacja jej waluty Peso sprawiły, że ludzi zaczęli się interesować alternatywnymi systemami płatności. ‚Bitcoins in Argentina’ to krótki film o tym jak Bitcoin ma się w tym kraju oraz jakie perspektywy na przyszłość mają argentyńczycy.

 

8.The Bitcoin Phenomenon

Wyprodukowany dla SQ1.tv 30 minutowy dokument opowiada historię, idee oraz konflikt pomiędzy politykami a pionierami , inwestorami oraz startupami którzy starają się wprowadzić Bitcoin dla mass.

 

 
źródło: http://bitcoinfilm.org, youtube
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.