Categories
USD
We are in Social
12 maja
2015
Software Wiadomości
11052 Views

Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin

Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.
Dzięki integracji z Worapay który dostarcza rozwiązań z zakresu płatności mobilnych, użytkownicy mogą załadować swój portfel Bitcoinami i wydać je na paliwo lub hotdoga.
spectrocoin-750x300
W zeszłym miesiącu SpectroCoin napisał na swoim blogu:

„Spectrocoin.com ma przyjemność ogłosić, że zintegrowaliśmy sieć WoraPay z naszymi mobilnymi portfelami na Androida, IOS oraz Windows Phone. Od teraz możesz płacić bitcoinami na Litwie, Łotwie i Estoni”

SpectroCoin powstał w 2013 roku i ciągle się rozwija na rynkach Europejskich oraz Azjatyckich. Byli oni pierwszym Bitcoinowym serwisem który umożliwił swoim użytkownikom płatności Euro. Firma ma w swoim portfolio portfele wirtualne oraz giełdy skupiające się głównie wokół morza bałtyckiego.

Współpraca WoraPay ze SpectroCoin jest jedną z pierwszych w której WoraPay dopuszcza trzeci podbiot do obsługi klientów. WoraPay który został nazwany przez FinTech50 jedną z firm na którą trzeba zwrócić uwagę w 2015 pełni rolę pośrednika który umożliwia swoim klientom przyjmowanie Bitcoin i automatycznie przewalutowywuje je na Euro. Dzięki współpracy obu firm oraz rozwijaniu płatności Bitcoin ta kooperacja przyczyni się do szybszego rozwoju płatności mobilnych w regionie.
Lukoil tym sposobem dołącza do ekosystemu Bitcoin wokół Bałtyku. Dzięki takim firmom jak

SpectroCoin czy polski InPay możemy płacić w coraz większej ilości punktów takich jak restauracje, taksówki czy bilety lotnicze ponieważ Łotewskie linie lotnicze AirBaltic były pierwszymi na świecie które zaczęły przyjmować Bitcoin.

Wygląda, że waluty kryptograficzne coraz bardziej się rozpychają w tym regionie. W Estoni powstała organizacja non-profit Estonian Crypto Association która utrzymuje się tylko z dobrowolnych wpłat oraz działa na rzecz promocji Bitcoin. Liczba ich członków konsekwentnie rośnie. Należy również pamiętać, że Estonia, Litwa i Łotwa ucierpiały bardzo na kryzysie finansowym w 2008r. W tych krajach była jedna z najdłużej trwających recesji w europie i wiele instytucji finansowych zostało zamkniętych. Prawdopodobnie jest to jedną z przyczyn dlaczego Bitcoin cieszy się tam coraz większą popularnością.

źródło: https://spectrocoin.com/
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Software, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Software, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Software, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.