Categories
USD
We are in Social
14 maja
2015
Software Wiadomości
3279 Views

Mycelium Gear zmienia płatności Bitcoin

Nie wystarczy tylko adres Bitcoin aby zacząć akceptować płatności w tej walucie. Potrzebujesz oprogramowania które będzie porządkowało oraz archiwizowało wszystkie transakcje i informacje o nich tak, żeby łatwo było dojść od kogo dana wpłata przyszła i gdzie wysłać towar.

Potrzebujesz procesora płatności
BitPay, Coinbase czy rodzimy InPay oferują takie usługi już nie od dziś, lecz do tego zacnego grona dołącza również Mycelium który chciałby zmienić cały ten proces.

 

„Mamy nadzieje, że Mycelium Gear zachęci jeszcze więcej firm do akceptacji Bitcoin i kompletnie zmieni sposób w jaki takie transakcje się odbywają. Kontynuujemy nasz cel zdecentralizowania wszystkiego, podniesienia prywatności i wyeliminowania niepotrzebnych pośredników w ekosystemie Bitcoin”

Jak to działa?

Można wyróżnić dwa główne kroki: wygenerowanie nowego adresu służącego do płatności, a następnie monitorowanie blockchaina w celu zweryfikowania płatności jeśli taką otrzymamy. Otrzymamy również informacje jeśli kwota jaką otrzymaliśmy jest za duża lub niewystarczająca.
Do uruchomienia oprogramowania jest potrzebny hardware’owy serwer. Mycelium oferuje darmowe miejsce na swoich serwerach dla nowych partnerów, lecz w dłuższej perspektywie mają nadzieję, że bardziej doświadczone podmioty uruchomią Mycelium Gear na własnych serwerach.

Szef projektu Roman Snitko:

„Produkt ten nazywany jest procesorem płatności ponieważ oferuje zbliżoną funkcjonalność do istniejących już na rynku rozwiązań, jednak nie przetrzymuje sam w sobie żadnych środków. Po prostu obserwuje blockchain oraz generuje nowe adresy z klucza publicznego BIP32 co każdy może zrobić”

Oznacza to, że firmy chcące akceptować Bitcoin nie będą musiały spełniać wszystkich wymogów oraz przestrzegać regulacji jakie występują w przypadku korzystania z usług np CoinBase. Przekazywanie prywatnych danych, martwienie się czy dana transakcja doszła czy obawa przed zamknięciem Twojego konta znika jeśli samemu jest się procesorem płatności.

Ludzie kontra oprogramowanie

Mycelium Gear nie przetrzymuje żadnych środków swoich użytkowników co oznacza natychmiastowe księgowanie. Nie będziemu musieli czekać kilka dni, aż zostaną one zaksięgowane na koncie bankowym, bez obaw o zagubienie pieniędzy przez pośrednika płatności, bez konieczności wypełniania mnóstwa dokumentów w których podaje się swoje prywatne dane oraz praktycznie bez żadnych regulacji oraz regulaminu. Wszystko to sprawia, że wprowadzenie oraz używanie płatności Bitcoin w swojej firmie jest praktycznie darmowe.

 

A co z firmami które nadal chcą zamieniać przynajmniej część swoich wirtualnych monet na złotówki, dolary czy funty?
Mycelium planuje wprowadzenie takiej funkcjonalności. Opcja otrzymywania codziennych wypłat w Euro będzie niedługo dostępna w Unii Europejskiej. Na razie brak informacji który pośrednik zajmie się wszystkimi depozytami oraz wymianą walut.

źródło: https://gear.mycelium.com/
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Software, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Software, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Software, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.