Cyfrowe dolary w blockchain


Tether jest pierwszą platformą używającą blockchain która pozwala posługiwać się walutami fiat jak dolarem. Dzięki partnerstu w giełdą Cryptsy użytkownicy mogą zdeponować tam swoje środki które zostają zamienione w stosunku 1:1 na wirtualną walutę o symbolu USDT. Działa na n open sourceowy protokole Omni Protocol.

Ta współpraca pozwala użytkownikom swobodne przesyłanie wartości po rynkach dostępnych na giełdzie bez obawy o  gwałtowne wahania kursu Bitcoin.
Paul Vernon, CEO w Project Investors, Inc. które jest właścicielem Cryptsy:

 

„Jesteśmy bardzo podekscytowani z wprowadzenia tak innowacyjnej usługi do naszej platformy. Możliwość połączenia blockchain z cyfrową wersją walut fiat wprowadza  stabilność, niespotykaną wcześniej w tym sektorze”

Tether obecnie jest dostępny i można go testować na giełdzie Crytpsy gdzie możliwym jest zdeponowanie dolarów i wypłacenie USDT

Cryptsy może pochwalić się ponad 270,000 uzytkowników z całego świata i wolumenem rzędu $300,000 dziennie. Giełda ta powstała wiosną 2013 roku. Ich misją jest wprowadzenie bezpiecznych i prostych rozwiązań ułatwiających handel walutami kryptograficznycznymi.

Proste depozyty oraz wypłaty

Aplikacja Tether umożliwia zweryfikowanym użytkownikom z łatwością deponować oraz wypłacać dolary poprzez blockchain. Jest to całkiem rewolucyjne rozwiązanie jak dla tej giełdy, ponieważ na początku ich prób z walutami Fiat użytkownicy musieli wysyłać bankowe czeki w celu zdeponowania tam swoich środków. Teraz wszystko przebiega znacznie szybciej i nie jest konieczne, aby instytucje finansowe brały w tym udział.

Tether wypełnia lukę pomiędzy popularnymi walutami, a blockchainem. Zamieniają oni dolery w ich cyfrowe odpowiedniki po czym wprowadzają je do blockchain.
To innowacyjne rozwiązanie łączy niesamowitą funkcjonalność blockchain ze stabilnością kursu walut tradycyjnych.  USDT może być wysłane poprzez blockchain tak jak bitcoin przy czym 1 USDT zawsze będzie wart 1 USD. Obecnie jest to jedno z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań używających kryptografii przy czym jest bezpieczne, szybkie i oferujące najniższe koszty przesyłu gotówki.

cryptsyui-1024x812

Obecnie jest obsługiwany tylko dolar amerykański (USD), lecz trwają prace nad dodaniem do oferty Euro oraz Yen. Tether stawia na transparentność i wszystkie transakcje są dosepne dla wszystkich dzięki zbudowaniu tej usługi ba bitcoinowym blockchain.

Tether rozwija się bardzo szybko i współpracuje również z takimi platformami jak Shapeshift.io, Gocoin and BitFinex.

źródła:  tether.to , cyptsy.com

Previous Dlaczego banki wolą Ripple od Bitcoin?
Next 12% mieszkańców USA chce używać Bitcoin w '15

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *