Categories
USD
We are in Social
16 maja
2015
Wiadomości
1709 Views

PaidBooks płaci w Bitcoin za czytanie książek

Społeczność Bitcoin jest skupia bardzo pomysłowe jednostki. Powstają rozwiązania które były nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Przetrzymywanie danych w chmurze przy zachowaniu transparentności? Już trwają zaawansowane prace nad tym. Wysyłanie pieniędzy w każde miejsce na świecie przy minimalnych prowizjach? Zrobione. Co jeśli chciałbyś zarabiać wirtualne monety za czytanie swoich ulubionych książek? Właśnie powstał serwis PaidBooks.

Zarabiaj na czytaniu

Na świecie jet ogromny odsetek ludzi którzy nigdy nie przeczytali więcej niż 5 książek w swoim życiu. Nie jest to nic dziwnego ponieważ  twszyscy muszą lubić czytać. Dla dużej grupy ludzi jednak jest to ulubiona czynność gdy chcą się zrelaksować, nauczyć czegoś nowego, zabić czas czy umilić momenty spędzone w toalecie.
pb

PaidBooks podchodzi do czytania w całkowicie nowy sposób. Płacą oni za czytanie książek zebranych na ich stronie w Bitcoin, bezpośrednio na Twój portfel. Wszystkie książki w zbiorach PaidBooks, włączając w to Whitepaper Satoshi Nakamoto są pod publiczną licencją i dostępne dla każdego na świecie. Jak narazie jest tam około 100 pozycji, lecz serwis wciąż jest wersji Beta.

W rozmowie z coinformacje właściciel strony mówi:

Główną ideą PaidBooks było połączenie moich dwóch pasji: Bitcoin oraz miłości do czytania. Dzięki Bitcoin stało się dużo łatwiejsze płacenie ludziom w serwisach typu faucet za klikanie w reklamy, a teraz mogą dostawać wynagrodzenie za coś co uwielbiają robić. Narazie będziemy skupiać się na rozbudowie bazy książek oraz promocji.

Aby zacząć zarabiać za czytanie musisz stworzyć konto w serwisie PaidBooks ponieważ muszą wiedzieć, gdzie przesłać monety. Konto nie jest jednak wymagane do sprawdzenia zbiorów dostępnych na stronie.
Po wybraniu książki i zalogowaniu się na swoje konto należy nacisnąć przycisk „Start Timer” i od tego momentu zaczniesz zarazbiać. Jedna strona przeczytana w języku angielskim zajmuje około 30-45 sekund.

PaidBooks:

‚Średnio jeden użytkownik podczas sesji spędza 30minut na naszej stronie’

Po pierwszej minucie czytania, strona zapyta Cie czy chcesz przełączyć na następną stronę. Jeśli przełączysz, zarobisz odpowiednią ilość satoshi za przeczytanie po wprowadzeniu kodu captcha. Jest to zabezpieczenie przed spamem i nieuczciwymi użytkownikami.
Rozwiązanie takie jest dużo bardziej interesujące niż normalny bitcoinowy faucet (strona rozdająca Bitcoin za klikanie w reklamy). Tutaj mamy możliwość zapoznania się z obcą literaturą, nauczenia się nowych rzeczy czy rozrywki. Jeśli chciałeś przeczytać daną pozycje i tak trzeba poświęcić na to trochę czasu, a w tym przypadku mamy możliwość zarobienia prawdziwych Bitcoin.

 paidbooks

Paidbooks jet częścią dużej strony rozdającej Bitcoin jaką jest BitcoinAlien gdzie możemy zbierać monety za zabijanie kosmitów. W ciągu ostatnich 6 miesięcy rozdali ponad 140BTC co przy aktualnym kursie jest warte 130 tysięcy złotych. Na stronie głównej mamy możliwość otrzymywania monet co 5 minut nawet 15000 satoshi.

konto PaidBooks można założyć tutaj: PaidBooks [ bez reflinka ]

Konto na faucecie BitcoinAlien tutaj: BitcoinAlien [ bez reflinka ]


artykuł zawiera reflinki!

 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.