Categories
USD
We are in Social
21 maja
2015
Wiadomości Wywiady
1009 Views

Kryptolog Dr hab. Marian Srebrny o Bitcoin

Bitcoinet, jeden z najstarszych serwisów o tematyce Bitcoin przeprowadził rozmowę z Dr hab. Marianem Srebrnym, pracownikiem naukowo badawczym w  Polskiej Akademii Nauk. Głównym tematem była kryptografia Bitcoin lecz zostały poruszone takie tematy jak alternatywne funkcje skrótu czy komputery kwantowe.

Pan Marian Srebrny jest kryptologiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w kryptograficznych funkcjach skrótu więc tematyka Bitcoin od razu wydała się szczególnie fascynująca.

Dr hab. Marian Srebrny (PAN) :

„Stwierdziłem, że kryptografia która tam jest (w protokole Bitcoin przyp. red.), jest na najwyższym obecnie możliwym poziomie”


źródła:
kanał Bitcoinet na youtube: KLIK
http://bitcoinet.pl
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Wiadomości, Wywiady
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wiadomości, Wywiady
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Wiadomości, Wywiady
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.