Citi wzywa rząd Wielkiej Brytanii do rozmów


Wiodący bank działający od 1812 roku w ponad 36 krajach Citi Bank wezwał rząd Wielkiej Brytanii do adopcji wirtualnych walut jako legalnego narzędzia redukującego koszty przesyłu pieniędzy podnosząc ich ilość oraz zapewnić większą płynność rynku.

Propozycja padła jako odpowiedź na wyniki ankiety przeprowadzonej w Listopadzie 2014 dotyczącej walut kryptograficznych, gdzie pytano ankietowanych jak postrzegają Bitcoin jako środek płatności oraz jakie widzą korzyści oraz niebezpieczeństwa z nim związane. Link do ankiety można znaleźć w artykule 12% mieszkańców USA chce używać Bitcoin w ’15

Celem badań było pytanie czy rząd Wielkiej Brytanii powienien wspierać innowacje z rynku FinTech jakim niewątpliwie są waluty kryptograficzne i być świadomym ryzyka jakie za sobą niosą.

Citi które konsekwentnie dąży do stania się światowym cyfrowym bankiem aktualnie pracuje w swoich laboratoriach nad technologią blockchain. Wyniki badań nie są na razie znane szerszemu gronu, ale zespół do spraw Innowacji w Citi twierdzi że adopcja walut kryptograficznych jest nieunikniona.

citi_bank_tower

Jedną z zalet walut kryptograficznych jest to, że przenoszą transparentność na zupełnie nowy poziom oraz są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem zarówno dla firm jak i rządów, niż obecne systemy przesyłu oraz przetrzymywania pieniędzy. Będzie to miało bardzo duży wpływ na aktywność konsumentów poprzez zwiększenie liczby transakcji oraz powiększenie całego rynku.

w swoim oświadczeniu Citi mówi:

„Taka waluta jest tańsza, bardziej efektywna i wprowadza świetną transparentność której nie posiadają obecne fizyczne lub elektroniczne sposoby.

Popularność Bitcoin ora coraz szerza adopcja technologii blockchain może być dodatkowym argumentem w rozmowach z rządem o podjęciu działań w tym kierunku. Citi Bank jest firma dysponującą olbrzymim doświadczeniem oraz środkami na badania co czyni ich bardzo wiarygodnymi rozmówcami. Ich przekonanie co do technologii blockchain która według nich ma realne szanse na przeniesienie bankowości na zupełnie inny poziom powinno zmotywować rząd do rozpoczęcia prac w niedalekiej przyszłości.

Brak jasnych regulacji prawnych skutecznie opóźnia powstawanie i rozwój firm zajmujących się takimi technologiami

Previous Kryptolog Dr hab. Marian Srebrny o Bitcoin
Next Bitcoin nie jest anonimowy

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *