Raport Bloomberg na temat Bitcoin


CFjnENmWoAACIHG
Bloomberg Brief opublikował na swojej stronie Specjalny Raport o Bitcoin. Został on stworzony jako wprowadzenie dla profesjonalistów z branży finansowej oraz inwestorów z podstawową wiedzą odnośnie tej technologii. Nie poświęca on zbyt dużo miejsca na takie aspekty tego ekosystemy jak wahania ceny, oszustwa czy bankructwa firm kryptowalutowych jak to miało miejsce w reportach autorstwa Goldman Sachs lub innych instytucji finansowych. Możemy jednak dowiedzieć się z niego wielu interesujących faktów na temat panujących trendów oraz opinii ekspertów na temat aktualnej kondycji sieci.

Barry Silbert, założyciel Digital Currency Group oraz twórca Bitcoin Investment Trust, pierwszego instrumentu Bitcoin który może być legalnie handlowany w USA skupił się na cenie i przewiduje jej wzrost:

‚Ludzie są podekscytowani Bitcoinem ponieważ wierzą, że cena wzrośnie co spowoduje olbrzymi impuls dla adopcji, płynności oraz wolumenu na giełdach.’

Inny punkt widzenia prezentuje pracownik Stony Brook University oraz autor jednej z kolumn magazynu Bloomberg, profesor Noah Smith który uważa, że bitcoin jako waluta będzie bardziej pożyteczna jeśli cena spadnie jeszcze bardziej. Waluty oraz instrumenty inwestycyjne jak akcje czy złoto są bardzo różne. Smith rozważa aspekty bitcoina jako waluty jako dużo bardziej obiecujące oraz ważniejsze od aspektów inwestycyjnych.

‚Im szybciej ludzie przestaną wierzyć, że cena bitcoina wystrzeli w kosmos, tym szybciej zaczną wydawać bitcoiny w życiu codziennym tak jak obecnie wydają dolary’

Twierdzi również, że im szybciej im szybciej znikną inwestycje w bitcoiny, tym szybciej bitcoin jako waluta będzie zdobywała popularność.
bloo

Gil Luria, dyrektor wykonawczy komórki odpowiedzialnej za technologie finansowe w Wedbush Securities wspomina międzynarodowe przysyły gotówki oraz mikropłatności jako ‚oczywiste miejsca gdzie Bitcoin zagrzeje swoje miejsce’ oraz wspomina, że serwisy oferujące usługi finansowe będą zdobywały coraz większą popularność, a pozycja banków będzie słabnąć.
Twierdzi jednak, że bitcoin jest wciąż w fazie badań i jeszcze nie jest gotowy, aby podbić mainstreamowe rozwiązania finansowe. Potrzebne jest więcej projektów rozwijających technologię oraz akcji edukacyjnych gdzie obecni wiodący operatorzy płatności będą mieli spore pole do popisu.

‚Wiodący operatorzy płatności z pewnością nie śpią. Bez wątpienia wprowadzą usługi oparte o wirtualne waluty oraz blockchain do swojej oferty’

Najwięcej uwagi autorzy raportu Bloomberg poświecili prawnym regulacjom w ekosystemie Bitcoin i zakwalifikowali go jako pozytywny trend:

‚Bitcoin jest eksperymentem przeprowadzonym poza kontrolowanym środowiskiem lub laboratorium’

Mówi Mark T. Williams z Boston University

‚W rezultacie powinno powstać wokół niego sporo regulacji, aby możliwa była chociaż minimalna kontrola’

dodaje

Jest on również przekonany, że pseudo-anonimowa natura Bitcoin musi zniknąć. Również Luria wspomina, że Bitcoin może utrudnić przestępcą ukrycie się ponieważ każda transakcja jest rejestrowana oraz możliwa do prześledzenia. Wbrew pozorom dzięki bitcoin jest znacznie łatwiej złapać nie do końca uczciwych ludzi. Więcej o anonimowości sieci Bitcoin możecie przeczytać w artykule ‚Bitcoin nie jest anonimowy’

link do reportu: Bloomberg Brief: Special Raport Bitcoin [język angielski]

Previous Streamium
Next Dlaczego powinieneś wprowadzić płatności Bitcoin?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *