Streamium


Długo przyszło nam czekać na aplikacje Bitcoin która będzie powszechnie używana, nawet przez ludzi którzy nie są entuzjastami tej waluty. Wreszcie powstała i jak to zazwyczaj bywa jest absurdalnie prosta i wielu teraz sie zastanawia, ‚dlaczego do cholery ja na to nie wpadłem?’

Mowa o Streamium: “Stream Live Video And Get Paid.” Jedyne co trzeba zrobić to dodać swój adres bitcoin i gotowe. Możesz pobierać opłaty od każdego na świecie za oglądanie Twoich materiałów bez konieczności używania PayPala, weryfikacji kart kredytowych czy przelewów bankowych. Zarówno nadający jak i oglądający do niczego nie potrzebują danych drugiej osoby. Aplikacja jest całkowicie darmowa oraz zapewnia anonimowość.

Bez tytułu
Żeby zacząć nadawanie musimy wejść na stronę  Streamium, wprowadzić nazwę naszej transmisji, dodać adres bitcoin na które będą przesyłane wszystkie opłaty pobrane za udostępnianie oraz ustalić godzinową stawkę jaką każdy będzie musiał zapłacić za oglądanie. Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy ‚START BROATCASTING’ i możemy zaczynać. Każdy kto będzie chciał obejrzeć nasz materiał będzie musiał wejść przez specjalny link prowadzący do danej transmisji i po uiszczeniu zapłaty ma dostęp do danego kanału.

Czy będzie to rozwiązanie dla mas? Pewnie nie, ale łatwo wyobrazić sobie potencjalne zastosowanie takiej aplikacji. Załóżmy, że jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia i masz możliwość nadawania z miejsca zdarzenia żeby podać taką informacje. Jedyne co musisz zrobić to włączyć stronę i możesz zaczynać transmisje bez konieczności posiadania wiedzy technicznej. Każdy bloger, niezależne telewizje czy koncerty mogą być transmitowane przez Streamium.

adres: Streamium.io
github: GITHUB


Previous altcoin #1: DASH
Next Raport Bloomberg na temat Bitcoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *