Categories
USD
We are in Social
25 maja
2015
biznes
1715 Views

Dlaczego powinieneś wprowadzić płatności Bitcoin?

Bitcoin to wirtualna waluta której popularność rośnie z dnia na dzień oferująca niespotykane wcześniej możliwości dla biznesów z każdej kategorii na całym świecie. Jednak czy jest jakikolwiek sens przyjmowania Bitcoin przez Twój biznes?

 

#1 Płatności Bitcoin są natychmiastowe

Wszystkie środki otrzymane od klientów są na Twoim koncie (którego rolę w tym przypadku pełni portfel bitcoin) i dostępne natychmiast po potwierdzeniu. Nie ma konieczności czekania na zaksięgowanie czy bankowe sesje eliksir dzięki czemu Twoje finanse będą bardziej płynne i prostsze w prowadzeniu księgowości. Moment w którym otrzymasz bitcoiny jest ostateczne i nie ma ryzyka cofnięcia lub anulowania takiego przelewu.

Dla biznesów w których fizyczna gotówka odgrywa największą rolę jeśli chodzi o płatności, akceptacja Bitcoin nabiera jeszcze większego sensu. Jeśli weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo sieci dzięki rozmaitym systemom szyfrowania jedynymi możliwościami na utratę tych wirtualnych pieniędzy jest kradzież komputera lub danych przez pracownika lub złodzieja.

#2 Płatności Bitcoin eliminują zagrożenie kradzieży tożsamości

Kradzieże tożsamości oraz inne oszustwa są powszechne w biznesach online więc dzięki Bitcoin zarówno klient jak i sprzedawca będzie czuł się bezpieczniej. Dzięki tej walucie klienci będą mogli dokonać zakupów lub opłacić dane usługi bez konieczności podawania wrażliwych danych osobowych które mogą stać się celem hakerów. Kradzież tożsamości może wiązać się z poważnymi konsekwencjami ponieważ ktoś może zaciągnąć kredyt na nasze nazwisko lub dokonywać nielegalnych transakcji posługując się naszymi danymi. Ze strony osoby prowadzącej biznes takie rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszta prowadzenia biznesu poprzez brak konieczności utrzymywania systemów ochraniających dane klientów. W ten sposób można również ominąć wszystkie wytyczne dotyczące bezpieczeństwa jakie musi spełniać dany sklep, aby mógł akceptować karty kredytowe i przechowywania danych osobowych.
Generated by  IJG JPEG

 

#3 Bitcoin może pomóc w ekspansji na rynki zagraniczne

Nie jest tajemnicą, że internet odgrywa olbrzymią rolę w niemal każdym biznesie nastawionym na powiększanie bazy swoich klientów. Odkąd USA ma dolara jako walutę, a Europa ma euto, bitcoin szybko został zaklasyfikowany jako waluta internetu. Ponieważ w Bitcoin nie istnieją żadne granice geopolityczne możesz przyjmować płatności od kogoś z Chin z równą łatwością jak przesłanie emaila.

Jeśli Twoja firma ma w swojej ofercie produkty skierowane na rynek międzynarodowy, zastanów się jak natychmiastowe przelewy bez żadnych granic geopolitycznych wpłyną na wygodę Twoich klientów. Akceptacja Bitcoin nie oznacza konieczności zrezygnowania z tradycyjnych sposobów płatności lub konieczności trzymania Bitcoin. Obecne procesory płatności oferują natychmiastową wymianę bitcoin na interesującą nas walutę jeśli takie rozwiązanie będzie bardziej odpowiednie dla danej firmy. Twoim potencjalnym klientem stanie się każdy użytkownik internetu na świecie i na pewno zapamięta Twoją firmę jeśli zapłaci w Bitcoin.

 

#4 Bitcoin znacznie obniża koszty transakcji

W momencie kiedy bitcoin jest przesyłany, wędruje on bezpośrednio od nadawcy do adresata-bez uczestnictwa żadnych pośredników. Oznacza to znaczącą obniżkę prowizji za taką transakcje. Firmy obsługujące karty kredytowe są w stanie pobierać nawet 3% lub więcej wartości przelewu. Płatności bezgotówkowe powoli wypierają tradycyjną gotówkę przez co te kilka procent prowizji pomnożonych przez setki płatności daje nie małą sumę którą trzeba zapłacić.

Liczba firma akceptujących Bitcoin na całym świecie oraz konsumentów świadomych z benefitów jakie niesie za sobą ten system rośnie z dnia na dzień. Jest to rewolucja w świecie e-commerence ponieważ wprowadza natychmiastowe transakcje, eliminuje ryzyko kradzieży danych, otwiera Twój biznes na globalny rynek, drastycznie redukuje koszty operacyjne oraz przy praktycznie darmowym przyłączeniu. Pytaniem jest nie czy, jak lecz kiedy zaczniesz akceptować Bitcoin w swojej firmie?

Zacznij akceptować Bitcoin w swojej firmie dzięki polskim rozwiązaniom : midgar.co lub inpay.pl
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
biznes
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
biznes
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
biznes
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.