BTCjam wprowadza nowe funkcje


Nowe narzędzie od BTCjam pozwala inwestorom zdywersyfikować ich inwestycje pomiędzy setki pojedynczych pożyczek. Autoinvest powstał, abo uprościć oraz skrócić cały proces.

BTCjam jest pierwszą globalną platformą specjalizującą się w bitcoinowych pożyczkach społecznościowych. Mieszcząca sie w San Francisco firma została stworzona przez brazylijskiego inżyniera Celso Pitta.

Specjalny algorytm który na podstawie informacji społecznościowych z takich portali jak Facebook lub LinkedIn analizuje wiarygodność użytkowników.
Z uwagi na globalną naturę BTCjam możliwym jest udzielanie pożyczek użytkownikom z mniej rozwiniętych krajów. Stopa zwrotu z inwestycji bitcoin w takich krajach jest wyższa dzięki czemu BTCjam oferuje unikalną okazję na arbitraż zarówno dla obu stron.

btcjamm

Autoinvest oferuje trzy plany inwestycyjne które możemy wybrać:

Conservative – .Ten plan jet dla inwestorów nie czujących się komfortowo z dużym ryzykiem i którzy starają się unikać dużych strat. Plan inwestuje tylko w najlepsze możliwe pożyczki z kategorią A lub B.

Moderate –  Ta opcja jest dla inwestorów trochę bardziej odważnych lecz ciągle ostrożnych i automatycznie otwiera inwestycje z kategorii C.

Aggressive – Ten plan zawiera inwestycje we wszystkie kategorie włączając w to najniższą, czyli D. Oczywiście ten plan oferuje najwyższą stopę zwrotu.

Dla inwestorów którzy chcieli by połączyć te plany, BTCjam wprowadziło możliwość ustawienia swoich parametrów takich jak waluta, warunki pożyczki oraz kwota.

Aby używać Autoinvest, inwestorzy muszą zdeponować bitcoiny które chcą przeznaczyć na pożyczkę na swoim koncie BTCjam oraz wejść w zakładkę Autoinvest na swoim koncie. Funkcja zacznie automatycznie pożyczać na procent Twoje bitcoiny wszystkim zainteresowanym.

btcjam

Platforma z pożyczkami skasowała ostatnio zakładkę „expected loss” która szacowała możliwą stratę wiążącą się z inwestycją. BTCjam wydało krótkie oświadczenie w którym poinformowało, że taka informacja było myląca i wprowadzała w konsternacje użytkowników i tak została zastąpiona opcją ‚yield’ która pokazuje potencjalny zwrot.

AutoInvest jest ostatnią zmianą wprowadzoną przez firmę w celu usprawnienia funkcjonalności. BTCjam stworzyło prawdziwą, globalną sieć pożyczek społecznościowych. Od otwarcia serwisu w 2012 zostało udzielonych ponad 16,000 pożyczek pomiędzy pożyczającymi z ponad 121 krajów.

strona projektu: BTCjam.com

Previous Payza: Liczba transakcji bitcoin wzrosła o 20%
Next Raport OBPP na temat portfeli Bitcoin 2015

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *