Kup preferencje seksualne 4 milionów osób za 70BTC


Właśnie pojawiła się oferta sprzedaży danych osobowych ponad 4 milionów użytkowników serwisu AdultFriendFinder za niespełna 65,oooPLN, oczywicie w Bitcoin.

AdultFriendFinder jest internetowym serwisem randkowym łączącym ludzi chcących poznać osoby do niezobowiązujących spotkań. Na początku roku baza danych tej  strony wpadła w ręce hakera kryjącego się pod pseudonimem ROR[RG].W momencie wyjścia na jaw całego ataku i zwrócenia uwagi mediów na dane milionów osób które nie koniecznie chcą szczycić się odwiedzaniem takich portali, włączając w to tych w związku małżeńskim, ROR[RG] postanowił spieniężyć całą bazę danych.W sobotę na jednym z dark webowych forów napisał:

„Bardzo dużo osób pytało mnie dziś o kupno bazy danych.”

Ceną wywoławczą za całą bazę było 70 bitcoinów (64430PLN w czasie pisania artykułu) która zawiera ponad 3,867,997 unikalnych adresów email, wieku, płci czy orientacji seksualnej jak podaje specjalista do spraw bezpieczeństwa Troy Hunt.

fd

Poza adresami email oraz podstawowymi danymi, baza danych zawiera również dokładną datę urodzenia, adresy IP czy lokalizacje użytkowników. Z niektórymi użytkownikami można nawet połączyć logi prezentujące w które dokładnie reklamy dana osoba wchodziła lub jakie hasła wpisywała w wyszukiwarce. Takie informacje są bezcenne dla internetowych agencji reklamowych.

Nie są dostępne żadne szczegółowe informacje na temat zainteresowania ofertą, a przez charakter sieci w której pojawiło się ogłoszenie nie jest możliwe sprawdzenie tego przez administratorów. Sam ROR[RG] również nie jest skłonny do rozmów z jakimikolwiek mediami.

Jak pisze w jednym z postów:

„Jestem na  świeczniku. Agencje cnn msnbc cbs fox ciągle do mnie piszą.”  *

Są to bardzo wrażliwe dane i jeśli wpadną w nieodpowiednie ręce, prywatność w internecie prawie 4 milionów ludzi praktycznie zniknie jeśli nie podejmą zdecydowanych kroków na ukrycie swojej tożsamości. Będzie to bardzo trudne jeśli chcemy robić zakupy w internecie z dostawą do domu lub umawiać się na spotkania poza internetem.

Nie jest problemem powiązać te dane z istniejącymi profilami Facebook przez co można uprzykrzyć  życie ludziom ukrywającym swoją orientacje lub zdradzających swoich partnerów.

ROR[RG] w jednym ze swoich postów zaoferował również włamanie do bazy danych każdej firmy lub strony internetowej za 750 bitcoinów (680,000PLN) w mniej niż 7 dni.

 


* Wolne tłumaczenie autora w trosce o nieletnich czytelników.Oryginalna pisownia “i am fuckin on fire. cnn msnbc cbs fox, agencies be messaging me man fuck them.”

Previous Płatności P2P od MasterCard
Next Abra: nowy wymiar przesyłu pieniędzy

2 komentarze

  1. hehe
    Maj 27, 2015
    Odpowiedz

    Czujny autor zawsze na posterunku broni młodzież przed demoralizacją. Tak trzymaj.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *