Płatności P2P od MasterCard


MasterCard przyłączył się do rewolucji P2p ze swoim nowym serwisem MasterCard Send. Nie podaje on żadnych szczegółów technicznych, ani nie przybliża sposobu działania, ale wiemy że został zbudowany na systemie peer-2-peer  jako część inicjatywy Rezerwy Federalnej w celu przyspieszenia transferu pieniędzy który wciąż odbywa się ponad 40 letnią metodą Automated Clearing House (ACH).
MasterCard to firma i organizacja członkowska zrzeszająca ponad 25 000 instytucji finansowych wydających karty płatnicze sygnowane marką i logo MasterCard oraz Maestro i Cirrus. Notowana na giełdzie nowojorskiej

Ta metoda jest bardzo powolna i potrzebuje nawet 2 do 5 dni w celu zamknięcia transakcji co jest sporym utrudnieniem dla obecnego świata finansów. Na szczęście Bitcoin oferuje praktycznie natychmiastowe transakcje przy minimalnych prowizjach. Nowy serwis MasterCard nie jest oparty o protokół Bitcoin, ale zbudowany został w technologii p2p która znacznie ułatwi korzystanie z internetowych pieniędzy i wprowadzi szybkie transakcje.

 db7f4f336e9ebe3ce209fe2aa7fb23ab

Pomysł jest bardzo prosty. Użytkownicy mają możliwość ciągłego wysyłania oraz otrzymywania środków od przyjaciół i rodziny w ciągu kilku sekund za pośrednictwem operatorów płatności oraz innych pośredników. Będzie również wprowadzona możliwość przesyłu pieniędzy z jednej karty bezpośrednio na drugą. Jest to duży krok dla firm działających na rynku kard kredytowych w tworzeniu nowych usług. Firmy które zdecydują się na korzystanie z serwisu będą miały możliwość nałożenia prowizji na klientów, jednak nie jest to konieczne. W przeciwieństwie do Bitcoin taka transakcja nie będzie potwierdzona w kilkadziesiąt minut lecz raczej w ciągu jednego dnia co przy walutach fiat i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Użytkownicy MasterCard Send będą w stanie zobaczyć transakcje po kilku sekundach od nadania i mieć dostęp do środków w ciągu 24 godzin.

W swoim oświadczeniu MasterCard pisze:

„MasterCard Send jest jest jedynym serwisem płatniczym oferującym obsługę wszystkich kart kredytowych w USA i umożliwiającym wysyłanie oraz odbieranie środków w ciągu kilku sekund.”

Rozwiązania płatnicze oparte na P2P w ciągu najbliższych lat będą konsekwentnie rozwijane, a rynek na tego typu usługi będzie się stale powiększał. Bitcoin z uwagi na swoją funkcjonalność również będzie zyskiwał na popularności do czego przyczynią się takie firmy jak WesternUnion które będą musiały dodać obsługę tego protokołu do swojej oferty jeśli chcą przetrwać. Przesyłanie środków do każdej osoby na świecie stanie się prostsze jeśli więcej firm zdecyduje się na takie rozwiązanie.

635676206546871870-MC-Send-Minicard-02

Obecnie nowy serwis MasterCard nie jest dostępny dla klientów indywidualnych. W obecnej fazie mogą z niego korzystać firmy które zdecydowały się zapłacić za możliwość dostępu do usługi. Możemy być pewni, że takie rozwiązanie niesie za sobą masę nowych regulacji.

Dla każdego kto szuka taniej metody wysyłania pieniędzy na całym świecie Bitcoin jest obecnie najlepszym rozwiązaniem lecz musimy jeszcze poczekać na rozwój ekosystemu i powstanie większej ilości usług dla podwyższenia komfortu korzystania.

adres: www.mastercard.com/send/

Previous CloudBet: Anonimowe kasyno oraz bukmacher
Next Kup preferencje seksualne 4 milionów osób za 70BTC

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *