Abra: nowy wymiar przesyłu pieniędzy


Pierwsza na świecie sieć przesyłu cyfrowych pieniędzy w modelu peer-to-peer (P2P) która została zaprezentowana na Launch Festival 2015, konkursie dla startupów organizowanym między innymi prze investora Jasona Calacanisa. Abra jest globalną aplikacją która pozwala przesyłać pieniądze do każdej osoby na świecie, bez prowizji, bez ryzyka zmiany kursu oraz bez konieczności posiadania konta bankowego.

Również jak w przypadku istniejących systemów jak Western Union, użytkownicy mogą zdeponować pieniądze w aplikacji poprzez spotkanie z ‚Abra teller’ czyli wyszkolonymi osobami zajmującymi się zamienianiem gotówki na depozyty w aplikacji lub poprzez kartę kredytową.

CEO Bill Barhydt:

„Abra tellers używają smartfonów, aby umożliwić innym użytkownikom Abra wpłatę oraz wypłatę środków na całym świecie”

Sieć lokalnych Abra Tellers jest pokazana na mapie w aplikacji, gdzie również możemy uzyskać wszelkie informacje potrzebne do zaaranżowania spotkania.

abra

Barhydt tłumaczył również podczas prezentacji, że użytkownicy tradycyjnych systemów płatności mieszkający daleko poza miastem są zmuszani do podróży nawet kilka godzin i wydawania pieniędzy na dojazd w celu wypłaty gotówki z najbliższego bankomatu. Członkowie sieci Abra mogą łatwo zaaranżować spotkanie z Abra tellerem i zamienić cyfrowe pieniądze na gotówkę. Więcej przykładów podał podczas wywiadu przeprowadzonego podczas festiwalu:

„Miliony ludzi potrzebuje takiego rozwiązania jakim jest Abra. Weźmy jako przykład Haiti. Haiti opiera  na transferach pieniężnych ponad 35% swojego PKB, ale po trzęsieniu ziemi ludzie nie mogli dostać pieniędzy ponieważ budynki w których znajdowały się baknkomaty lub punkty wypłat zostały zniszczone oraz wiele ludzi straciło swoje dokumenty oraz karty co również skutecznie uniemożliwia wypłatę środków. Gotówka musiała być dostaczana helikopterem i dalej nie mogli przekazać jej właściwym ludziom.”

Abra zaprezentowała aplikację na festiwalu wersję beta jednak pełna wersja dostępna dla wszystkich nie będzie dostępna jeszcze przez minimum dwa miesiące. Ogłosili, że muszą osiągnąć minimalną ilość wyszkolonych Abra Teller’ów w ponad 100 krajach przed uruchomieniem całej aplikacji.

Można zauważyć w tym modelu pewną analogię do Uber. Nie otwierają usługi w nowym mieście zanim nie zrekrutują wystarczającej ilości kierowców. Tellerzy to tacy kierowcy więc przy ambitnych planach Abry obstawienia 100 krajów przez startem musimy być cierpliwi.

strona: https://www.goabra.com/

Previous Kup preferencje seksualne 4 milionów osób za 70BTC
Next Żarówka która kopie Bitcoiny

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *