Categories
USD
We are in Social
28 maja
2015
Software Świat
1554 Views

Abra: nowy wymiar przesyłu pieniędzy

Pierwsza na świecie sieć przesyłu cyfrowych pieniędzy w modelu peer-to-peer (P2P) która została zaprezentowana na Launch Festival 2015, konkursie dla startupów organizowanym między innymi prze investora Jasona Calacanisa. Abra jest globalną aplikacją która pozwala przesyłać pieniądze do każdej osoby na świecie, bez prowizji, bez ryzyka zmiany kursu oraz bez konieczności posiadania konta bankowego.

Również jak w przypadku istniejących systemów jak Western Union, użytkownicy mogą zdeponować pieniądze w aplikacji poprzez spotkanie z ‚Abra teller’ czyli wyszkolonymi osobami zajmującymi się zamienianiem gotówki na depozyty w aplikacji lub poprzez kartę kredytową.

CEO Bill Barhydt:

„Abra tellers używają smartfonów, aby umożliwić innym użytkownikom Abra wpłatę oraz wypłatę środków na całym świecie”

Sieć lokalnych Abra Tellers jest pokazana na mapie w aplikacji, gdzie również możemy uzyskać wszelkie informacje potrzebne do zaaranżowania spotkania.

abra

Barhydt tłumaczył również podczas prezentacji, że użytkownicy tradycyjnych systemów płatności mieszkający daleko poza miastem są zmuszani do podróży nawet kilka godzin i wydawania pieniędzy na dojazd w celu wypłaty gotówki z najbliższego bankomatu. Członkowie sieci Abra mogą łatwo zaaranżować spotkanie z Abra tellerem i zamienić cyfrowe pieniądze na gotówkę. Więcej przykładów podał podczas wywiadu przeprowadzonego podczas festiwalu:

„Miliony ludzi potrzebuje takiego rozwiązania jakim jest Abra. Weźmy jako przykład Haiti. Haiti opiera  na transferach pieniężnych ponad 35% swojego PKB, ale po trzęsieniu ziemi ludzie nie mogli dostać pieniędzy ponieważ budynki w których znajdowały się baknkomaty lub punkty wypłat zostały zniszczone oraz wiele ludzi straciło swoje dokumenty oraz karty co również skutecznie uniemożliwia wypłatę środków. Gotówka musiała być dostaczana helikopterem i dalej nie mogli przekazać jej właściwym ludziom.”

Abra zaprezentowała aplikację na festiwalu wersję beta jednak pełna wersja dostępna dla wszystkich nie będzie dostępna jeszcze przez minimum dwa miesiące. Ogłosili, że muszą osiągnąć minimalną ilość wyszkolonych Abra Teller’ów w ponad 100 krajach przed uruchomieniem całej aplikacji.

Można zauważyć w tym modelu pewną analogię do Uber. Nie otwierają usługi w nowym mieście zanim nie zrekrutują wystarczającej ilości kierowców. Tellerzy to tacy kierowcy więc przy ambitnych planach Abry obstawienia 100 krajów przez startem musimy być cierpliwi.

strona: https://www.goabra.com/
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Software, Świat
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Software, Świat
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Software, Świat
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.