Categories
USD
We are in Social
28 maja
2015
Minning
1905 Views

Żarówka która kopie Bitcoiny

Podczas odbywającego się właśnie BlockChainSummit na wyspie Necker w dniach 25-28 Maja, Firma Bitfury specjalizująca się w technologiach przeznaczonych do kopania walut kryptograficznych zaprezentowała żarówki które kopią Bitcoiny po wkręceniu je do lampy.

Wyspa Necker należy do multimilionera oraz wizjonera Richarda Bransona który jest założycielem grupy Virgin która w swoim portfolio ma między innymi telefonię komórkową czy program kosmiczny. Branson nie ukrywa swojej fascynacji technologią blockchain i zdecydował się zaprosić jednych z najbardziej wpływowych osób na swoją prywatną wyspę, aby porozmawiać o przyszłości.

11141248_376500132550096_2238939615115076365_n

Jednym z głównych partnerów technologicznych oraz merytorycznych  BlockChainSummit jest Bitfury Group. Jest ona wiodącą firmą dostarczającą infrastrukturę oraz zajmująca się potwierdzaniem transakcji bitcoin poprzez ich ogromne centra obliczeniowe. Produkują układy ASIC które zrewolucjonizowały kopanie znacznie podwyższając wydajność oraz obniżając zużycie prądu oraz emisji ciepła.
Zaprezentowali oni żarówki LED które kopią bitcoiny po wkręceniu ich do lampy. Jest to rewolucyjne zastosowanie i jak na razie pierwsze na rynku. Podobny pomysł ma firma 21 INC która chce dostarczać urządzenia codziennego użytku do kopania, lecz jak narazie nie zaprezentowała żadnego gotowego rozwiązania. Więcej o 21 INC możne przeczytać tutaj: 21 Inc. będzie kopać bitcoiny Twoim tosterem.

CGBqWyMWMAEPZC4

Nie znamy jeszcze żadnej specyfikacji technicznej, ani ceny takiej żarówki jednak możemy się domyślać co jest w środku. Taka żarówka musi mieć chip odpowiadający za kopanie, urządzenie wifi do połączenia się z siecią oraz żarówkę LED samą w sobie aby spełniała podstawową funkcję.

Na stronie producenta możemy znaleźć pojedynczy chip o mocy 3.8GH/s który przy założeniu, że z czasem trudność nie będzie rosła wykopie jednego bitcoina w ciągu 25,542 dni (około 70 lat). Oczywiście trudność będzie rosła więc możemy stwierdzić, że przy takiej mocy nigdy nie wykopie całej monety.

Lecz co jeśli będziemy mieli 1000 takich żarówek które i tak musimy kupić aby oświetlić interesujące nas obiekty? Perspektywa pasywnego zarobku jest bardzo atrakcyjna lecz nie znamy jak narazie żadnych szczegółów. Bacznie jednak będziemy obserwowali poczynania producentów i rozwój tej technologii.

 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Minning
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Minning
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Minning
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.