Categories
USD
We are in Social
29 maja
2015
Świat Wiadomości
1626 Views

Deszcz Bitcoin od IBM

IBM rozdało ponad $50,000 w Bitcoin podczas Campus Part, odbywającego się w Brazylii jednego z największych na świecie wydarzeń dla geeków. Każdy z uczestników tego wydarzenia mógł ściągnąć na swój telefon aplikację pogodową i śledzić obecną pogodę. W odpowiednim momencie aplikacja informowała, że nadchodzi inny rodzaj deszczu. Deszcz Bitcoinów. Każdy zainteresowany udał się wtedy w odpowiednie miejsce i podnosił telefony łapiąc pieniądze. Każda ‚kropla deszczu’ odpowiadała pewnej ilości bitcoinów które zostały zdeponowane w portfelu bitcoin wbudowanym w aplikację.

Reklama została wykonana przez jedną z wiodących agencji reklamowych Ogilvy dla Brazylijskiego oddziały IBM i została wykonana w maju 2015 roku

Jest to zupełnie nowe i niespotykane wcześniej zastosowanie walut kryptograficznych. Taka aplikacja mogła by znaleźć wiele zastosowań na wszelakiej maści wydarzeniach, festiwalach, oficjalnych otwarciach i w szeroko pojętej promocji. Sklepy mógłby za pośrednictwem ColoredCoins [czytaj: Czym są ColoredCoins?] jako tokeny dla swoich kard podarunkowych i rozdawać je na otwarciu nowego punktu, prezentacji nowego produktu lub wydarzenia. Z wielką skutecznością mogli by przeprowadzić deszcz pieniędzy angażując w to swoich klientów.
Taka forma promocji nie była wcześniej możliwa przy użyciu gotówki lub fizycznych kart podarunkowych. Łatwo sobie wyobrazić jakie zamieszki wywołało by zrzucenie z drugiego piętra 2000pln w zgromadzony tłum lecz dzięki cyfrowej dystrybucji raki deszcz ma sens.

Jest również ciemna strona tego deszczu. W 2013 roku w Brazylii miała miejsce piramida finansowa która również nazywała się Bitcoin Rain. Firma Mercado Bitcoin (MercadoBitcoin.net) stworzyła system gwarantujący 10% zysku miesięcznie za zainwestowane bitcoiny i jak to często ma miejsce, pewnego dnia wszystkie monety znieknęły. Właściciel i pomysłodawca Bitcoin Rain, Leandro Cesar przywłaszczył ponad 15 tysięcy bitcoinów i nigdy nie został ukarany. W tym roku jego firma rozpoczęła współpracę z IBM i pomagała w stworzeniu tego wydarzenia.

rain

skradzione bitcoiny można zobaczyć tutaj: blockchain.info
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Świat, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Świat, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Świat, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.