Bitmine AG ogłasza bankructwo

Bitmine AG, firma specjalizująca się w produkcji sprzętu do kopania Bitcoin po serii spraw sądowych wytoczonych przez niezadowolonych klientów oraz spadku wartości bitcoin ogłosiła bankructwo w mieście Szwajcarskim mieście Bellinzona.

W oświadczeniu jakie firma Bitmine AG zamieściła na swojej stronie pisze, że przestali być wypłacalni i są bankrutami ponieważ przychód jaki generują nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. Bardzo dużo osób nigdy nie dostało zamówionych sprzętów za które zapłacili, a w przypadku ogłoszenia bankructwa przez firmę już raczej nie odzyskają swoich pieniędzy.

BITMINE AG w latach 2013 oraz 2014 przyjęło zamówień na sprzęt w kwocie około 12.8 miliona dolarów w różnych walutach fiat oraz bitcoin.

topelement

Firma jednak uważa, że nie oszukała swoich klientów. Jak piszą w oświadczeniu dostarczyli większość zamówionych urządzeń. Na około 3500 opłaconych zamówień zrealizowali oni ponad 2500 w pełni działających urządzeń.


Jest to ciekawa forma obrony ponieważ ponad 1000 zamówień czyli więcej jak 30% nigdy nie zostało zrealizowanych. Nie wiem czy istnieją takie biznesy, gdzie w przypadku niedostarczenia zamówionych urządzeń lub zwrotu kosztów w ponad 3 na 10 przypadków biznes taki uważany jest jako dobry i nie poczuwający się do naprawienia tego.

 

ip.bitcointalk.org

 

 

Ciężko powiedzieć jakimi kryteriami kieruje się Bitmine wierząc w to, że nie oszukali swoich klientów przy tak wysokim odsetku niezrealizowanych zamówień.

całe oświadczenie możemy przeczytać na stronie bitmine.ch

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *