Bitmine AG ogłasza bankructwo


Bitmine AG, firma specjalizująca się w produkcji sprzętu do kopania Bitcoin po serii spraw sądowych wytoczonych przez niezadowolonych klientów oraz spadku wartości bitcoin ogłosiła bankructwo w mieście Szwajcarskim mieście Bellinzona.

W oświadczeniu jakie firma Bitmine AG zamieściła na swojej stronie pisze, że przestali być wypłacalni i są bankrutami ponieważ przychód jaki generują nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. Bardzo dużo osób nigdy nie dostało zamówionych sprzętów za które zapłacili, a w przypadku ogłoszenia bankructwa przez firmę już raczej nie odzyskają swoich pieniędzy.

BITMINE AG w latach 2013 oraz 2014 przyjęło zamówień na sprzęt w kwocie około 12.8 miliona dolarów w różnych walutach fiat oraz bitcoin.

topelement

Firma jednak uważa, że nie oszukała swoich klientów. Jak piszą w oświadczeniu dostarczyli większość zamówionych urządzeń. Na około 3500 opłaconych zamówień zrealizowali oni ponad 2500 w pełni działających urządzeń.


Jest to ciekawa forma obrony ponieważ ponad 1000 zamówień czyli więcej jak 30% nigdy nie zostało zrealizowanych. Nie wiem czy istnieją takie biznesy, gdzie w przypadku niedostarczenia zamówionych urządzeń lub zwrotu kosztów w ponad 3 na 10 przypadków biznes taki uważany jest jako dobry i nie poczuwający się do naprawienia tego.

 

ip.bitcointalk.org

 

 

Ciężko powiedzieć jakimi kryteriami kieruje się Bitmine wierząc w to, że nie oszukali swoich klientów przy tak wysokim odsetku niezrealizowanych zamówień.

całe oświadczenie możemy przeczytać na stronie bitmine.ch

Previous Factom zebrał ponad 2000BTC
Next CommBank ogłasza partnerstwo z Ripple

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *