Categories
USD
We are in Social
02 czerwca
2015
Artykuły
2023 Views

Najlepsze Bitcoinowe aplikacje i serwisy #1

Społeczność Bitcoin, deweloperzy oraz firmy wciąż poszukują „killer app”, czyli aplikacji idealnej która z pełnym impetem wkroczy do mainstreamu. Pośród tysięcy aplikacji korzystająwcych z technologii blockchain w tym cyklu będą przedstawiane projekty które wykorzystują Bitcoin jako walutę. Skupimy się również na aplikacjach przeznaczonych dla mas z pominięciem giełd, bezpieczeństwa czy głosowania za pośrednictwem blockchain.

Dobrym przykładem dla przybliżenia tematu „killer app” jest udział przeglądarki internetowej jako aplikacji w popularyzacji internetu. Dzięki niej od ponad 20 lat możemy przeglądać materiały w sieci i właśnie takiego rozwiązania potrzeba nam w ekosystemie Bitcoin. Maksymalna prostota oraz niezawodność z intuicyjnym designem.

Wszystkie aplikacje zostały podzielone ze względu na główną funkcjonalność.

Przykłady: Storj, Maidsafe

Zdecentralizowanie przetrzymywanych plików oraz hosting stron internetowych jest kolejnym  poziomem w rozwoju technologii odpowiedzialnych za życie online. Przenosi kontrolę, prywatność oraz bezpieczeństwo na nieosiągalne wcześniej poziomy przy jednoczesnym obniżeniu cen. Powstaje coraz więcej startupów które umożliwiają przetrzymywanie każdego rodzaju plików przy pomocy zdecentralizowanych rozwiązań.
storj-featured-IHB-News
Eliminujemy niebezpieczeństwo awarii serwerów lub zamknięcia danych serwisów oraz utratę danych. Dzięki rozwiązaniom kryptograficznym możemy odczytać te dane tylko jeśli będziemy w posiadaniu klucza prywatnego, którego złamanie jest praktycznie niemożliwe.

Dodatkowym argumentem za takimi rozwiązaniami jest możliwość zarabiania za udostępnianie miejsca na naszym dysku. Nie będziemy w stanie przeczytać przetrzymywanych plików ponieważ dany plik będzie rozdzielony na kilkaset komputerów podłączonych do sieci gdzie każdy z nich będzie otrzymywał zapłatę.

Najbliżej masowej adaptacji jest Storj który obecnie jest w fazie beta. Przestawili się oni na własną walutę z Bitcoina po tym jak sieć zaczęła obsługiwać setki tysięcy transakcji. Serwisy oferujące przetrzymywanie plików muszą być w stanie obsłużyć terabajty danych co mogło by mieć realny wpływ na przepustowość sieci Bitcoin.

Przykłady: Spells of Genesis, Bitquest

Złoto w World of Warcraft, ISK w EVE online czy lindeny w SecondLife są wirtualnymi walutami bez żadnych limitów dzięki czemu moga być produkowane w nieskończoność. Wszystkie te waluty cechują problemy ekonomiczne które pojawiają się wraz z rosnącą popularnością takie jak emisja, polityka monetarna czy inflacja. Zarabianie w Bitcoin daje dużo lepsze poczucie stabilności oraz może być zdecydowanie łatwiej upłynnione dając realne zyski z poświęconego czasu na grę.

0 6 . 1 0 . 1 4 (1)_0
W przypadku Bitcoina otwiera się zupełnie nowy rynek dla reklamodawców jakim są gry video. Dzięki reklamom gracze będą mieli możliwość zarabiania, a firmy będą łatnie mogły dotrzeć do interesujących ich grup odbiorców.

Jak narazie zdecydowana większość deweloperów gier pozostaje jednak przy swoich walutach, ponieważ mają nad nimi pełną kontrolę. Jednak jest szansa, że wraz ze wzrostem popularności Bitcoin, zmienią oni swój model zarobkowy i zaczną poważne negocjacje ze sponsorami oraz reklamodawcami w celu wprowadzenia tego rodzaju rozwiązań.

Przykład: ChangeTip

Jedną z największych atutów Bitcoina jest możliwość wysyłania mikropłatności. Powoli takie napiwki mogą zastąpić przycisk „LubięTo” i wyrazić swój szacunek i nagrodzić autora za dostarczenie interesujących materiałów. Najcięższą robotę wykonał na tym polu jak na razie ChangeTip który jest pionierem internetowych napiwków opartych o Bitcoin. O rosnącej popularności oraz świadomości użytkowników może świadczyć fakt, że ChangeTip jest dostępny na ponad 12 sieciach społecznościowych włączając w to Facebook, Youtube czy Reddit. Jest to jedna z moich ulubionych technologii ponieważ wreszcie mamy możliwość natychmiastowego wysłania złotówki komuś na

ChangeTip

Przed zespołem ChangeTip jest jeszcze wiele pracy ponieważ takie giganty jak Instagram, Steam, Wikipedia czy SnapChat nadal nie oferują dawania tego rodzaju nagród. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi bitcoina, takie rozwiązanie może być stosowane na każdej stronie internetowej bez względu na kraj, język czy popularność.

Na portalu coinformacje.pl również masz możliwość przesłania piwka autorowi jeśli spodobał Ci się dany artykuł. Wystarczy kliknąć niebieski przycisk „TIP” na początku lub końcu danego materiału.


9788646

Streamium – zarabiaj bitcoin za video
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.