Najlepsze Bitcoinowe aplikacje i serwisy #2


Najlepsze Bitcoinowe aplikacje i serwisy #1


 

4.Zdecentralizowany Internet

Przykłady: BitMesh, MegaNet

Płacenie w czasie rzeczywistym za dostęp do internetu jest jednym z najmocniejszych argumentów za walutami kryptograficznymi lecz wciąż są technologiczne przeszkody, aby wdrożyć takie rozwiązanie. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ustawiamy na naszym telefonie ile jesteśmy w stanie zapłacić za 1mb danych i gdziekolwiek się nie udamy, naz telefon automatycznie znajdzie sieć która zgodzi się na naszą cenę i udostępni nam internet.

bitmesh

BitMesh pracuje nad innym rozwiązaniem. Dzięki ich oprogramowaniu, będziemy w stanie pobierać opłaty w bitcoin od wszystkich którzy chcą się połączyć z internetem. Nie udostępnili oni nawet wersji beta, ale uzyskaliśmy informacje że posiadają już w pełni działający prototyp działający na komputerze Raspberry Pi. Takie rozwiązanie może zrewolucjonizować obecne podejście do internetu jeśli wystarczająca ilość osób będzie z niego korzystała.

Największym problemem dla tego systemu jest wciąż mały zasięg sieci wifi oraz utrata przepustowości na większych dystasnach. Cała nadzieja we wciąż rozwijanym systemie Internet Of Things oraz popularyzacji takich rozwiązań.

Przykłady: OpenBazaar, BitWasp

Nie wszystkie zdecentralizowane giełdy będą służyły do handlu narkotykami, bronią i fałszywymi dokumentami. Zdecentralizowana architektura BitTorrent oraz OpenBazaar jest bardzo sensowana przy sprzedaży praktycznie wszystkiego. Możemy w takich systemach pobierać opłaty rzędu nawet pół grosza co wcześnie było awykonalne. Za kilka lat serwisy typu Allegro będą wyparte przez takie miejsce. Nie będzie tam żadnej cenzury, prowizji czy ograniczeń płatności ze względu na miejsce zamieszkania.

openbaazar

Aby pozostały zdecentralizowane muszą wprowadzić płatności Bitcoin. Jak udowodnił Frostwire, klient sieci BitTorrent, możliwe jest przesyłanie przesyłanie bitcoinów bezpośrednio do osoby która jako pierwsza udostępniła plik kompletnie anonimowo. Jest więcej niż prawdopodobne, że bardzo popularne będą miejsca działające podobnie do BitTorrent gdzie będzie można sprzedać każdy plik za bitcoin z opcją natychmiastowego ściągnięcia bezpośrednio od autora lub powstaną serwisy podobne do Netflix.

 

Przykłady: BTCJam, BitFinex, Pożyczki P2P etc.

Inwestycje w ekosystem Bitcoin przyjmują bardzo zróżnicowane formy oraz wielkości. Od wielomilionowych inwestycji  aniołów biznesu i venture capital w startupy po kupowanie akcji przez indywidualnych użytkowników na giełdach bez jakiejkolwiek licencji z nadzieją na zwrot. Niektóre z większych giełd takie jak BitFinex oferują opcję inwestycji w takie narzędzia jak opcje lub dźwignie.

btclending

Dzięki Bitcoinowi absolutnie każdy może zostać inwestorem ponieważ nie są potrzebne żadne certyfikaty czy regulacje. Dzięki takim portalom jak BTCJam możemy udzielać pożyczek na procent osobom z całego świata.

Aktualnie takie instrumenty zwróciły uwagę WallStreet. Nie trzeba mówić, że taka informacja może mieć ogromne konsekwencje. Po inwestycji w Dow Jones, ineks ten osiągnął w tym roku rekordową cenę.


storjfeat

Najlepsze Bitcoinowe aplikacje i serwisy #1

Previous Hard Fork: Nie ma czego się obawiać
Next Bitfinex wprowadza Multi-Sig

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *