Altcoin #2: NeuCoin


NeuCoin to nowa waluta kryptograficzna zaprojektowana z myślą o tipach dla twórców treści w internecie oraz mikropłatnościach. NeuCoin jest zarówno startupem mającym swoje biuro w Paryżu oraz walutą kryptograficzną. Zespół NeuCoin uzyskał ponad $2,5 miliona w pierwszej turze finansowania od inwestorów oraz podpisał umowę współpracy z kilkoma stronami zajmującymi się dystrybucją treści.

neucoin

NeuCoin powstał ponieważ jego twórcy uważają, że potrzebujemy nowej waluty. Mikrotransakcje nie są konikiem Bitcoina na obecnym etapie ponieważ użytkownicy muszą wpierw zrozumieć czym jest portfel, jak on działa i dlaczego potrzebujemy tego do zapłacenia za piosenkę lub film. Taki portfel praktycznie zastępuje kartę kredytową w płatnościach online. Nie jest to wystarczające, aby przekonać mainstreamowych użytkowników.

 

NeuCoin używa metody proof-of-stake jako modelu ekonomicznego co oznacza, że nie jest potrzebna jest większa moc obliczeniowa lub depozyt z dużą ilością monet aby generować nowe. Osoby które zdecydują się używać sieci NeuCoin na swoich stronach internetowych lub aplikacjach otrzymają daną ilość monet za darmo po stworzeniu portfela.

Jednymi z pierwszych oficjalnych partnerów tego projektu zostało studio animacji MondoMedia, serwis muzyczny Jango oraz agencja promocyjna artystów Radio Airplay. NeuCoin chce, aby nagradzanie autorów było częstą praktyką i szacują, że najczęstszą przesyłaną wartością będzie $0.10 do $1.tipping_platform_screenshot_bZiFzVY

Inwestorzy w których zainwestowali w ten startup mają spore doświadczenie na rynku ecommerence. Są to między innymi Patrik Stymne (King co-founder), Rob Goldman (Facebook ), Emil Michael (Uber), Henrik Kjellberg (Hotwire).Obecnie chcą zebrać jak najwięcej opinii oraz feedbacku od społeczności bitcoin.

Sukces projektu zależy od zaznajomienia się użytkowników z tą technologią. Musi być znacznie prostszy w użyciu niż obecny portfel oraz dużo łatwiejszy do wytłumaczenia niż Bitcoin.

W procesie pre-minningu zostały wygenerowanych 3 miliardy monet:

 • 2.4 miliarda zostaje w posiadaniu organizacji non profit
  • 0.4 miliarda – Code foundation
  • 1.0 milirda – Growth foundation
  • 1.0 miliarda – Utility foundation
 • 200 milionów za zainwestowanie 1 miliona dolarów
 • 100 milionów sprzedanych pierwszym inwestorom za $250,000
 • 200 milionów sprzedanych strategicznym inwestorom za 1 milion dolarów
 • 100 milionów sprzedanych w przedsprzedaży dla społeczności.

W przeciwieństwie do innych walutu stosujących premine (wcześniejsze wygenerowanie monet), wszystkie NeuCoin które są w posiadaniu zespołu oraz inwestorów nie mogą być sprzedane w całości w ciągu pierwszych pięciu lat. Monety mogą być upłynnione w wielkości 2% miesięcznie w pierwszym roku, 3% miesięcznie w drugim, 4% miesięcznie w trzecim, 5% miesięcznie w czwartym oraz 6% miesięcznie w piątym roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu zespół zapewnił walucie stabilność oraz odporność na manipulacje dopóki rynek nie osiągnie odpowiedniej głębokości nie będzie odporny na wszelkie manipulacje.

źródło: neucoin.org/en/wiki/


homepage_screenshot

Altcoin #1: DASH

Previous Bitfinex wprowadza Multi-Sig
Next Karta Bitcoin od SpectroCoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *