Bitfinex wprowadza Multi-Sig


Jedna z najpopularniejszych giełd bitcoinowych Bitfinex ogłosiła, że wprowadza rozwiązanie multi-signature dostarczone przez firmę BitGo. Współpraca została ogłoszona krótko po tym jak hot wallet tej giełdy został zhackowany i ponad 1500 bitcoinów zostało skradzionych.

Giełda mająca swoją główną siedzibę w Hong Kongu straciła ponad $300.000 co stanowi 0.05% wszystkich bitcoinów jakimi dysponuje. W ten sposób giełda dołączyła do grona giełd o długim stażu którym jednak nie udało się uniknąć włamania takich jak BitStamp czy Coinapult których łączne straty szacuje się na ponad $5.5 miliona dolarów. Bitfinex podobnie jak BitStamp ogłosił współpracę z BitGo w celu odzyskania zaufania i podniesienia poziomu zabezpieczeń.

Zane Tackett, Director of Community and Product Development:

„Bitfinex ulepszył system hot wallet i od teraz każdy z użytkowników ma własny hot wallet co eliminuje zagrożenie podobnego ataku w przyszłości. Teraz jeśli komuś uda się uzyskać dostęp do takiego portfela, będzie to portfel pojedynczego użytkownika, a nie całej giełdy. Każdy pojedynczy portfel ma własny klucz prywatny oraz publiczny co czyni atak dużo trudniejszym i znacznie droższym.”

Giełda również wprowadziła praktycznie natychmiastową weryfikację depozytów użytkowników poprzez sprawdzenie ich przez blockchain. Każdy może sprawdzić ile tak naprawdę bitcoinów ma w swoim giełdowym portfelu.

3-keys-graphic-multi-sig

Od teraz klucze prywatne do portfeli BitFinex będą przetrzymywane w kilku miejsca. Transakcje Multi-signature wymagają dwóch z trzech kluczy przypisanych do danego portfela. Dzięki partnerstwu z BitGo, firma ta będzie w posiadaniu jednego z nich. Pozostałe dwa będą przetrzymywane przez użytkownika oraz Bitfinex. Nawet w najgorszym scenariuszu, gdy BitFinex zostanie zamknięty lub będzie miał spore problemy, dzięki pomocy BitGo użytkownicy będą w stanie odzyskać środki ze swoich portfelów.

BitGo specjalizująca się w wysokiej klasy zabezpieczeniach oferuje również ubezpieczenie za pośrednictwem XL Group dla swoich klientów. W przypadku złamania zabezpieczeń, ich klienci otrzymują automatycznie ponad $250,000 oraz mogą ubiegać się o większe zadośćuczynienie.

Mike Belshe, BitGo CEO

BitGo został założony w 2013 roku. Ta platforma oferująca rozwiązania bezpieczeństwa współpracuje z giełdami na całym świecie.


obpp500x5001

Raport OBPP na temat portfeli Bitcoin 2015

 

Previous Najlepsze Bitcoinowe aplikacje i serwisy #2
Next Altcoin #2: NeuCoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *