Bitfinex wprowadza Multi-Sig

Jedna z najpopularniejszych giełd bitcoinowych Bitfinex ogłosiła, że wprowadza rozwiązanie multi-signature dostarczone przez firmę BitGo. Współpraca została ogłoszona krótko po tym jak hot wallet tej giełdy został zhackowany i ponad 1500 bitcoinów zostało skradzionych.

Giełda mająca swoją główną siedzibę w Hong Kongu straciła ponad $300.000 co stanowi 0.05% wszystkich bitcoinów jakimi dysponuje. W ten sposób giełda dołączyła do grona giełd o długim stażu którym jednak nie udało się uniknąć włamania takich jak BitStamp czy Coinapult których łączne straty szacuje się na ponad $5.5 miliona dolarów. Bitfinex podobnie jak BitStamp ogłosił współpracę z BitGo w celu odzyskania zaufania i podniesienia poziomu zabezpieczeń.

Zane Tackett, Director of Community and Product Development:

„Bitfinex ulepszył system hot wallet i od teraz każdy z użytkowników ma własny hot wallet co eliminuje zagrożenie podobnego ataku w przyszłości. Teraz jeśli komuś uda się uzyskać dostęp do takiego portfela, będzie to portfel pojedynczego użytkownika, a nie całej giełdy. Każdy pojedynczy portfel ma własny klucz prywatny oraz publiczny co czyni atak dużo trudniejszym i znacznie droższym.”

Giełda również wprowadziła praktycznie natychmiastową weryfikację depozytów użytkowników poprzez sprawdzenie ich przez blockchain. Każdy może sprawdzić ile tak naprawdę bitcoinów ma w swoim giełdowym portfelu.

3-keys-graphic-multi-sig

Od teraz klucze prywatne do portfeli BitFinex będą przetrzymywane w kilku miejsca. Transakcje Multi-signature wymagają dwóch z trzech kluczy przypisanych do danego portfela. Dzięki partnerstwu z BitGo, firma ta będzie w posiadaniu jednego z nich. Pozostałe dwa będą przetrzymywane przez użytkownika oraz Bitfinex. Nawet w najgorszym scenariuszu, gdy BitFinex zostanie zamknięty lub będzie miał spore problemy, dzięki pomocy BitGo użytkownicy będą w stanie odzyskać środki ze swoich portfelów.

BitGo specjalizująca się w wysokiej klasy zabezpieczeniach oferuje również ubezpieczenie za pośrednictwem XL Group dla swoich klientów. W przypadku złamania zabezpieczeń, ich klienci otrzymują automatycznie ponad $250,000 oraz mogą ubiegać się o większe zadośćuczynienie.

Mike Belshe, BitGo CEO

BitGo został założony w 2013 roku. Ta platforma oferująca rozwiązania bezpieczeństwa współpracuje z giełdami na całym świecie.


obpp500x5001

Raport OBPP na temat portfeli Bitcoin 2015

 

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *