Categories
USD
We are in Social
16 czerwca
2015
Artykuły
4664 Views

Niska cena Bitcoin jest OK

Już dawno zacząłem myśleć o Bitcoin jako długoterminowym projekcie. Daytrading daje mnóstwo zabawy, a wahania kursu mogą przysporzyć dużo nerwów lecz bitcoin to dużo więcej niż kolejna waluta. Cała technologia za nim stojąca na dobre zmieni internet oraz większość usług o których nawet nie pomyślelibyśmy, że mogą być lepsze. Bitcoin jako waluta jest wierzchołkiem góry lodowej jaką jest blockchain jednak to wartość tej waluty napędza cały ekosystem. Niejeden z entuzjastów tracił wiarę po tym jak cena spadła z rekordowych $1100 pod koniec 2013 do $180 w maju 2015 jednak jest to bardzo dobre dla tego projektu w obecnej fazie rozwoju.

Inwestycja

Możliwym jest, że jest to jedna z ostatnich szans na zakup tanich monet. Jedną z podstawowych praw gry na giełdzie jest różnica w zachowaniu graczy. Bogaci ludzi widzą okazję do inwestycji gdy cena spada i realizują swoje zyski gdy następuje odbicie. Biedni oraz niedoświadczoni ludzie kupują gdy cena jest wysoka, panikują i sprzedają z dużą stratą. Włąśnie dlatego są biedni.
Gdy kupimy coś co kosztowało nie tak dawno ponad $1100 za mniej niż $200 istnieje duża szansa, że co najmniej nie stracimy na tej inwestycji. Jedyną przeszkodą jaka może mieć miejsce jest brak wiary w Bitcoin czekanie na jego rychłą śmierć.

 

Zakupy za Bitcoin

W pewnym sensie Bitcoin jest ofiarą swojego własnego sukcesu. Przeprowadzono badania pośród większości nowych punktów które zdecydowały się przyjąć Bitcoin jako formę płatności i okazało się, że prawie 95% z nich sprzedaję monety za dolary natychmiast po zaksięgowaniu zapłaty lub pod koniec dnia. Oczywiście ma to wpływ na cenę BTC ponieważ musi się znaleźć wystarczająco dużo osób wyrażających chęć kupna tych monet.

ecommerce1

Gdy sklepy które przyjmują Bitcoin zaczną płacić swoim pracownikom w BTC , ekosystem oraz cena będzie się konsekwentnie umacniać. Obecnie wypłaty w Bitcoin są wciąż rzadkością i jeszcze trzeba zrobić bardzo dużo na tym polu.

Bańka pękła. Teraz rynek kreuje cenę.

Bitcoin przetrwał bańkę napompowaną przez giełdę Mt.Gox, zamknięcie Silk Road, Chińskie regulacje bitcoinowych giełd, licencje bitcoinowe w Nowym Jorku jak i szereg ataków na giełdy po których skradziono setki monet. Mimo to ludzie nadal wierzą w tę technologię i inwestowane są setki milionów dolarów.
Należy również zauważyć, że obecnie jesteśmy świadkami największej bańki w historii giełdy. Ekonomia usa jest raczej w fazie stagnacji, więc dlaczego na parkietach giełdowych dominuje kolor zielony?

US-Stock-Market-1982-to-2014
Jest to przykład sztucznego pompowania ceny danych akcji które nie są poparte realnym wzrostem produkcji. Taki cykl nosi nazwę ‚Bull Run’ i zawsze kończy się drastycznym załamaniem i bardzo dużym spadkiem ceny. Średni cykl na Wall Street trwa 2.1 roku, a obecna bańka rośnie od ponad sześciu lat i już teraz jest ponad trzy razy większa od przeciętnych baniek które miały miejsce w historii. Lepiej bacznie obserwować ruchy giełdowe i w porę wycofać ewentualne środki zainwestowane w akcje które pasują do tego cyklu przed korektą.
Kiedy takie podatne na manipulacje rynki dokonają autokorekty w ciągu kilku kolejnych lat, Bitcoin oraz jego właściciele będą obok licząc zyski. Mądrzy ludzie posiadający złoto i srebro sprzedadzą te kruszce gdy cena osiągnie poziom ponad prawdziwą wartość i ulokują swoje środki w takie aktywa jak Bitcoin. Cierpliwość to cnota.

Halving podwoi wartość bitcoin

Nie zapomnijmy, że na początku 2016 roku nastąpi kolejny halving czyli zmniejszenie nagrody za odnaleziony blok z 25BTC obecnie do 12,5BTC co każde 10 minut. Nie trzeba mieć magistra z ekonomii, aby wiedzieć że gdy czegoś będzie o połowe mniej, wartość szybko się co najmniej podwoi.
Ilość transakcji w sieci konsekwentnie rośnie co w połączeniu ze zmniejszeniem nagrody pozwala sądzić, że cena Bitcoin do końca roku co najmniej się podwoi. Jesteśmy w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie na zakupy.

Co dalej?

Nikt nie mówił, że tak rewolucyjna technologia jak Bitcoin wejdzie do mainstreamu gładko i bez żadnych przeszkód. W swojej krótkiej historii miał on już za sobą kilka baniek, ale nie trzeba daleko szukać by znaleźć miliardowe firmy których akcje miały jeszcze bardziej burzliwą drogę lecz wyszły z tego silniejsze i po czasie umocniły swoją pozycję na rynku.
Kaseta została wynaleziona prawie 15 lat przed tym jak Walkman od Sony stał się popularny na całym świecie w latach ’80. W przypadku Bitcoin na dzień dzisiejszy zostało zainwestowanych zbyt dużo pieniędzy, ma on zbyt dużo zastosowań technologicznych oraz zbyt dużo firm oraz państw zaczęło nad nim prace, aby zatrzymać ten pociąg.

Fakty są takie, że Bitcoin ma się bardzo dobrze. Coraz więcej dużych sklepów oferuje przyjmowanie płatności w tej walucie. Banki, rządy oraz międzynarodowe korporacje pokazują duże zainteresowanie tym projektem co owocuje coraz lepszym PR w mediach. Możemy zaobserwować jak zmienia się wydźwięk materiałów publikowanych przez wszelakiej maści media na temat Bitcoin. Jeszcze 2 lata temu były to pieniądze dla hakerów i handlarzy narkotyków którzy chcą ukryć się przed policją, a teraz największe banki pracują nad wprowadzeniem blockchain do swoich systemów oraz trwają rozmowy z rządami na wprowadzeniu głosowań opartych o ten protokół. Codziennie ekosystem jest powiększany o nowe, bezpieczniejsze portfele, giełdy, karty debetowe czy innowacyjne opcje tradingowe.

Czeka nas jeszcze dużo pracy, aby wejść do mainstreamu lecz przyszłość zaczyna rysować się w jasnych barwach.


img_2074Hard Fork: Nie ma czego się obawiać
1 Comment:

Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.