Magnr: Konta oszczędnościowe oparte o blockchain


Magnr jest drugim produktem od zespołu BTC.sx, popularnej platformy tradingowej mającej swoją premierę w 2013 roku. Magnr jest pierwszą na świecie platformą dla oszczędności Bitcoin opartą o blockchain z oprocentowaniem 2.18% w skali roku.

 

Jak możemy dowiedzieć się na stronie BitcoinRichList.com ponad 750 milionów dolarów w bitcoinach leży bezużytecznie w portfelach. Magnr daje im możliwość pracowania.

magnr-depot-bitcoin-taux-interet

Konta oszczędnościowe są zbudowane na technologii Blockchain. Mangr pozwala użytkownikom osobistą weryfikację stanu swojego konta poprzez publiczny rejestr znany z Bitcoin. Co więcej, wysokość kwoty należnej z tytułu oprocentowania jest wyliczana z danych zawartych w blockchain więc każdy może sam sprawdzić, czy przelana kwota jest prawidłowa.


Joe Lee, Magnr CEO:
” Wierzymy, że wprowadzamy nowe standardy jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. Widzimy jak szybko nowe produkty są przyswajane przez społeczeństwo jako alternatywne inwestycje lub sposoby oszczędzania. Startupy specjalizujące się w dziedzinie FinTech mają jedyną w swoim rodzaju okazję do zrewolucjonizowania bankowości. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że jesteśmy pionierami w kontach oszczędnościowych opartych o waluty kryptograficzne”

Zespół Magnr zdobył środki na rozwój między innymi dzięki weteranom inwestycji bankowych. Joe Lee który wcześniej pracował między innymi w Barclays Bank oraz Macquarie Group odkrył Bitcoin w 2011 roku. Zaczął on grać na giełdzie bitcoinami i zamienił swoją pierwszą inwestycję $100 w ponad $200.000. Dzięki zdobytym środkom był w stanie wesprzeć BTC.sx. Colin Kwan był w kadrze menadżerskiej takich instytucji jak UBS czy Deutsche Bank dzięki czemu produkty tego zespołu spełniają wszelkie wymogi międzynarodowych instytucji.
Platforma BTC.sx będzie poddana rebrandingowi i obie usługi połączą się pod nazwą Magnr. Będą one pracowały razem gdzie mangr będzie odpowiedzialny za przetrzymywanie środków, a BTC.sx za generowanie zysków z których będzie wypłacane oprocentowanie.

magnr1

BTC.sx powstało w 2013 roku. Tylko w pierwszym roku działalności klienci powierzyli im ponad 50 milionów dolarów. Wiodą oni prym jeśli chodzi o bezpieczeństwo włączając w to zimne portfele (cold storage) czyli przetrzymywanie bitcoinów offline czy weryfikacja oraz audyt wypłat przez ludzi. Klienci mają również możliwość pomnożenia swoich środków na dźwigni nawet 10:1. Transakcje tworzone na tej platformie zapełniają tabele kupna oraz sprzedaży na takich giełdach jak Bitfinex, itBit czy Bitstamp co gwarantuje duży wolumen oraz płynność rynku.


apps_0Jak zdobyć środki na swoją aplikację

Previous Jak zdobyć środki na swoją aplikację
Next MINDS.COM open sourceowy, anonimowy serwis społecznościowy

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *