Categories
USD
We are in Social
01 lipca
2015
Artykuły biznes Świat
2946 Views

Bitcoin jest prawdziwym zwycięzcą Greckiego kryzysu.

Coraz bardziej realne bankructwo Grecji może być z powodzeniem wykorzystane jako podstawa do ruchów na giełdzie, lecz jest on jedną z lepszych rzeczy jakie przytrafiły się Bitcoinowi w ostatnim czasie.
Jakie mogą być następstwa bankructwa Grecji?
Przy obecnych doniesieniach niewypłacalność rządu w Atenach oraz opuszczenie stresy Euro jest coraz bardziej prawdopodobne. Jednak ten fakt nie martwi inwestorów którzy poszukują alternatyw na przetrzymywanie swoich środków. Wszyscy mamy w pamięci scenariusz jaki miał miejsce na cyprze gdzie rząd przejął znaczną część oszczędności swoich obywateli.

Bitcoin konsekwentnie zyskiwał na wartości w trakcie rozmów dotyczących przyszłości tego kraju. Ta wirtualna waluta która została zaprezentowana jako projekt open source prawie sześć lat temu zyskała prawie 10% wartości w ciągu kilku dni. Tylko w środę kurs wzrósł o 1.55% kub $3.86 i osiągnął wartość $254.76 by dobić do ponad $269 w poniedziałek.
Największy wpływ na cenę mieli mieszkańcy Grecji.

Joshua Scigala, CEO giełdy Vaultoro.com:

W tym tygodniu nasz serwis odnotował ponad 124% wzrost odwiedzin z greckich IP.

W przypadku wyjścia Grecji ze strefy Euro nie jest jasne jakiej waluty będzie używał ten kraj. Nie jest również wykluczone, że rząd przejmie kontrolę nad bankami i wszystkimi środkami w nich zdeponowanymi. Mogliśmy obserwować w mediach jak oblegane są bankomaty przez mieszkańców którzy wypłacali wszystkie swoje oszczędności w obawie przed utratą.

Wzmożony ruch w sieci Bitcoin można było również zaobserwować w Localbitcoins. Jest to aplikacja umożliwiająca handel bitcoinami bez żadnych pośredników. Kontaktujemy się bezpośrednio z zainteresowanymi i sprzedajemy lub kupujemy monety w ‚cztery oczy’ przelewając Bitcoiny z telefonu na telefon w zamian za gotówkę lub za pośrednictwem przelewu bankowego bezpośrednio na konto.
W Indiach, Rosji, Szwecji oraz Południowej Afryce odnotowano największy wolumen transakcji w historii.

INDIE

INDIE

 

ROSJA

ROSJA

SZWECJA

SZWECJA

 

POŁUDNIOWA AFRYKA

POŁUDNIOWA AFRYKA

Grexit niewątpliwie miał wpływ na cenę Bitcoin jednak jeszcze daleka droga do rekordowego poziomu $1000 który został osiągnięty pod koniec 2013 roku. Mimo takich ruchów, cena jest wciąż płaska w tym roku lecz biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia które mają miejsce w ekosystemie możemy być spokojni o przyszłość projektu. Wall street, banki oraz rządy zaczynają się na poważnie interesować tym fenomenem więc możemy mieć pewność że zabawa z ceną dopiero się zaczyna.

 


bankomat_euronet_6158296BITCOINY DOSTĘPNE W PONAD 700 BANKOMATACH EURONET
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły, biznes, Świat
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły, biznes, Świat
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły, biznes, Świat
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.