Steff’s TV: Wszystko, co musisz wiedzieć o bitcoinie


W mediach wciąż bardzo trudno znaleźć materiały o walutach kryptograficznych w języku polskim. Gdy mówimy o materiale wideo okraszonym merytorycznym komentarzem oraz przystępną formą która nie odstraszy ludzi nie znających tematyki jest jeszcze gorzej. Lukę tą zdecydowała się zapełnić Stefania. Entuzjastka nowych technologii postanowiła nagrać 8 minutowy materiał o Bitcoin i opowiedzieć o wszelkich zawiłościach. Przeprowadziliśmy również krótką rozmowę, aby chociaż w małym stopniu przybliżyć sylwetkę blogerki.

Kim jesteś i skąd pochodzisz?

Człowiekiem 😉 Z wykształcenia – lingwista, z zamiłowania – podróżnik i satyryk. Pochodzę z Warszawy, ale od osiemnastego roku życia na stałe mieszkam za granicą. Obecnie – w Nowym Jorku.

Od jak dawna zaczęła się Twoja przygoda z walutami kryptograficznymi?

 

Ponad rok temu. Mój szkocki przyjaciel dość mocno interesuje się tematem Bitcoina. Po przewertowaniu jego wpisow na blogu dotyczących wspomnianej kryptowaluty, zaczęłam poszerzać wiedzę na temat elektronicznych walut.

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie nowymi technologiami?

 

Żyjemy w bardzo ciekawych i dynamicznych czasach – co i rusz pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, gadżety, aplikacje ułatwiające/urozmaicające nasze życie. Grzechem byłoby nie korzystać z cywilizacyjnych dobroci, tudzież odpowiednio nawigować w sferze technologii tak, by nie paść ich ofiarą. Z natury jestem ciekawska i lubię wypróbowywać nowe rozwiązania. A nowe technologie mogą poprawiać praktycznie każdą dziedzinę życia! Ponadto, od dwóch miesięcy prowadzę na YouTube kanał o ciekawostkach, tak więc tym bardziej wczytuję się w tematy technologiczne. Chcę, żeby moi widzowie dowiedzieli się czegoś użytecznego i co będzie im zaprezentowane w przystępnej formie

.

Czy uważasz, że Bitcoin jest w stanie wejść do użytku publicznego?

>Bitcoin jest walutą opartą na zaufaniu. Jeśli zdoła się uświadomić społeczeństwo o jego istnieniu, przekonać o zaletach Bitcoina, to będzie to duży krok ku temu, by Bitcoin wszedł do użytku publicznego. Gdy pojawił się e-mail, większość podchodziła do niego sceptycznie, tak jak ludzie podchodzą do Bitcoina. Teraz nie można się obejść bez wspomnianej formy korespondencji.

Bitcoin jest zdecentralizowany oraz nie ma żadnych barier geopolitycznych, jak odnosisz się do regulacji prawnych które starają się opracować rządy.

Dla wielu na tym polega piękno tej waluty. Ludzie mają dosyć płacenia za kryzys wywołany przez banksterów, a także wszędobylskiej inwigilacji, gdzie każdy nasz ruch jest śledzony. Po sprawie dotyczącej Silk Road rządy mają świetny pretekst, by uregulować Bitcoina. Patrząc jak do tej pory rządy obchodzą się z pieniądzem – nie jestem zachwycona pomysłem regulacji Bitcoina. Jestem ciekawa, jak to wyjdzie w praktyce. Ciekawa jestem także jak użytkownicy kryptowaluty odniosą się do rządowych regulacji.


9788646Streamium – zarabiaj bitcoin za video

Previous INWESTYCJA W BITCOIN
Next BITCOINY DOSTĘPNE W PONAD 700 BANKOMATACH EURONET

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *