Piramida finansowa odpowiedzialna za kurs Litecoin?

Litecoin pierwszy raz w historii przebił dziennym wolumenem swojego starszego brata Bitcoina. Cała społeczność z zaciekawieniem obserwowała zielony kolor na wykresach obrazujących cenę LTC. Inne waluty takie jak Namecoin czy Peercoin rykoszetem skorzystały na tych ruchach i w kilka dni zyskały ponad 50% wartości. Dlaczego nagle Litecoin przyciągnął uwagę inwestorów? Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić, jeśli nie wiadomo o co chodzi-spójrz co sie dzieje w Chinach.
Użytkownicy forum Bitcointalk.org wstawili link wideo, gdzie pewna osoba namawia inwestorów do kupna Litecoin, wysłania ich na wskazany andres, a w zamian otrzymają zyski z kopalni. Pod linkiem 8btc.com znajdziemy opis całego procederu. Pomysłodawca całej akcji obiecywał inwestorom udziały w swojej kopalni jeśli prześlą oni minimum 500LTC.
Monety o wartości ponad 76 milionów dolarów zostały wysłane na wyżej wymieniony adres. Nieco ponad 68 milionów dolarów zostało z niego przesłanych dalej. Prawdopodobnie część ze zgromadzonych środków została wypłacona inwestorom, a część została spieniężona przez prowodyra.


9 milionów Litecoinów wysłanych na podany adres stanowi ponad 22% wszystkich wygenerowanych dotychczas monet. Analizując ten proceder jasnym jest w jaki sposób cena jednostkowa skoczyła z $1 do ponad $8 w miesiąc. Inwestorzy widząc konsekwentne umacnianie się ceny inwestowali coraz więcej w cały schemat, a pieniądze te były wypłacane innym inwestorom jako zysk z kopania. Jak każda piramida i ta musiała się kiedyś skończyć.

Cena spadła z $8.65 do $3.78 za sztukę
LTC
W jaki sposób bogacili się organizatorzy? Najprawdopodobniej wymieniali oni na bieżąco dany procent wszystkich monet na Bitcoin za pośrednictwem jednej z setek giełd. Następnie Bitcoiny były sprzedawane za yuany (RMB) co tłumaczyło by, dlaczego cena Bitcoin nie podążała za Litecoin i nie mogła przebić granicy $300. Duże ilości Bitcoin były regularnie zrzucane, a zainteresowanie kupnem nie było adekwatne do dostępnych monet na rynku.


Wzrost ceny wywołał swego rodzaju kulę śnieżną i nowi inwestorzy z całego świata dołączali do tego pociągu. Wielu z nas doskonale pamięta kiedy cena Litecoin osiągnęła $40 w 2013 roku i nieśmiało miało nadzieje, że taki scenariusz się powtórzy. Nie ma co walczyć z Chinami ponieważ yuan jest najczęściej wymienianą walutą za BTC i tak naprawdę to Chińczycy mają największy wpływ na kurs.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

2 Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *