Piramida finansowa odpowiedzialna za kurs Litecoin?


Litecoin pierwszy raz w historii przebił dziennym wolumenem swojego starszego brata Bitcoina. Cała społeczność z zaciekawieniem obserwowała zielony kolor na wykresach obrazujących cenę LTC. Inne waluty takie jak Namecoin czy Peercoin rykoszetem skorzystały na tych ruchach i w kilka dni zyskały ponad 50% wartości. Dlaczego nagle Litecoin przyciągnął uwagę inwestorów? Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić, jeśli nie wiadomo o co chodzi-spójrz co sie dzieje w Chinach.
Użytkownicy forum Bitcointalk.org wstawili link wideo, gdzie pewna osoba namawia inwestorów do kupna Litecoin, wysłania ich na wskazany andres, a w zamian otrzymają zyski z kopalni. Pod linkiem 8btc.com znajdziemy opis całego procederu. Pomysłodawca całej akcji obiecywał inwestorom udziały w swojej kopalni jeśli prześlą oni minimum 500LTC.
Monety o wartości ponad 76 milionów dolarów zostały wysłane na wyżej wymieniony adres. Nieco ponad 68 milionów dolarów zostało z niego przesłanych dalej. Prawdopodobnie część ze zgromadzonych środków została wypłacona inwestorom, a część została spieniężona przez prowodyra.

[clear] 9 milionów Litecoinów wysłanych na podany adres stanowi ponad 22% wszystkich wygenerowanych dotychczas monet. Analizując ten proceder jasnym jest w jaki sposób cena jednostkowa skoczyła z $1 do ponad $8 w miesiąc. Inwestorzy widząc konsekwentne umacnianie się ceny inwestowali coraz więcej w cały schemat, a pieniądze te były wypłacane innym inwestorom jako zysk z kopania. Jak każda piramida i ta musiała się kiedyś skończyć.

Cena spadła z $8.65 do $3.78 za sztukę
LTC
W jaki sposób bogacili się organizatorzy? Najprawdopodobniej wymieniali oni na bieżąco dany procent wszystkich monet na Bitcoin za pośrednictwem jednej z setek giełd. Następnie Bitcoiny były sprzedawane za yuany (RMB) co tłumaczyło by, dlaczego cena Bitcoin nie podążała za Litecoin i nie mogła przebić granicy $300. Duże ilości Bitcoin były regularnie zrzucane, a zainteresowanie kupnem nie było adekwatne do dostępnych monet na rynku.

[clear] Wzrost ceny wywołał swego rodzaju kulę śnieżną i nowi inwestorzy z całego świata dołączali do tego pociągu. Wielu z nas doskonale pamięta kiedy cena Litecoin osiągnęła $40 w 2013 roku i nieśmiało miało nadzieje, że taki scenariusz się powtórzy. Nie ma co walczyć z Chinami ponieważ yuan jest najczęściej wymienianą walutą za BTC i tak naprawdę to Chińczycy mają największy wpływ na kurs.

Previous Visa stawia na Bitcoin
Next Sposób na wejście Bitcoin do mainstreamu

2 komentarze

  1. Blackened
    Lipiec 11, 2015
    Odpowiedz

    9mln to 22% wykopanych LTC… bitch please…

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *