Visa stawia na Bitcoin


Bitcoin coraz śmielej rozpycha się w świecie finansów i jasnym jest, że nie można go dłużej ignorować. Wiedzą o tym również najwięksi gracze na rynku tacy jak VISA która jest jednym z największych na świecie pośredników płatności oraz dostarcza terminale płatnicze.
8 Lipca w Londynia miała miejsce konferencja o tematyce FinTech WIRED Money na której swoje prelekcje miały takie osobistości jak Andreas Antonopoulos, Samir Desai (Circle) czy Stefan Thomas (Ripple). Wypowiadali się tam również osoby nie związane bezpośrednio z ekosystemem Bitcoin, lecz z szeroko pojętego sektora finansowego.  Szczególną uwagę należy zwrócić na wystąpienie Jonathana Vauxa który jest odpowiedzialny za dział płatności elektronicznych na Europę w firmie Visa.

Johnatan Vaux
Johnatan Vaux

„Wierzę, że jeśli będziemy współpracować, odniesiemy sukces. Uważam, że innowacje jakie wprowadzają startupy oraz możliwości na rozwój jakie dają banki, czy firmy takie jak Visa, mogą zaowocować naprawdę wartościowymi projektami”

Temat Bitcoina nie jest mu obcy i odwoływał się do niego wielokrotnie podczas swojej wypowiedzi. Mogliśmy dowiedzieć się, że jest bardzo zainteresowany technologią która stoi za Bitcoinem i wysnuł tezę, że blockchain z powodzeniem może usprawnić takie systemy jak Visa poprzez szybsze, tańsze oraz bezpieczniejsze przesyłanie środków

„Ludzie często pytają mnie o Bitcoin. Uważam, że należy zdecydowanie oddzielić walutę od technologii jaka za nią stoi. Z punktu widzenia waluty jest on interesujący dla firm takich jak Visa, które zajmują się obsługą różnych walut.”

 

Vaux zdradził również, że Visa również interesuje się Bitcoinem, a zwłaszcza technologią blockchain. Obecnie pracują nad wykorzystaniem niektórych funkcji tej sieci oraz nad zintegrowaniem ich z obecnym systemem.

Dyrektor Visa wykorzystał swój czas podczas konferencji na udzielenie kilku rad dla startupów aspirujących do współpracy z nimi. Pierwszym punktem na liście było przygotowanie. Startupy muszą odrobić swoje zadania domowe i być pewnym, że rozwiązania lub usługi  jakie proponują są dokładnie takie jakich potrzebuje większa firma. Vaux uzasadnia to przykładem gdzie duża firma daje swoją markę, pieniądze oraz całą infrastrukturę dystrybucji nie dostając nic w zamian. Z punktu widzenia takiego przedsiębiorstwa, partnerstwo ze słabo przygotowanym startupem nie ma sensu.

Kolejnym często powtarzającym się błędem popełnianym przez startupy jest brak konkretnych planów na przyszłość. Nie wiedzą oni gdzie chcą się znaleźć za pare lat, a jeśli wiedzą to nie mają opracowanej jasnej drogi jak się tam dostać. Twierdzi, że nie ma nic gorszego dla dużej organizacji jak współpraca z firmą która nie ma jasno wytyczonych celów oraz nie można być jej pewnym. Powoduje to pojawianie się wielu stresowych sytuacji i im bardziej klarowne są plany takiego startupu tym lepiej dla wszystkich.

Firmy takie jak Visa czy WesternUnion będą musiały zintegrować swoje dotychczasowe systemy z technologiami znanymi z walut kryptograficznych. Dzięki blockchain utrzymanie całej sieci oraz przesył środków bez żadnych granic geopolitycznych jest dużo tańszy, znacznie bezpieczniejszy oraz transparenty co obecnie jest niemożliwe. Firmy takie nie mogą wygrać tej bitwy ponieważ na obecnym stopniu rozwoju tych technologii nie da się ich unicestwić i ten kto nie przyłączy się, będzie musiał zniknąć. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój i będziemy obserwować owoce tych badań

Previous Cena Litecoin wzrosła o ponad 500%
Next Piramida finansowa odpowiedzialna za kurs Litecoin?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *