Safello: Najlepszy kumpel banków

BBVA Open Talent jest to ogólnoświatowy konkurs dla startupów specjalizujących się w sektorze finansowym, znanym jako FinTech. Największy nacisk kładziony jest na innowacyjne startupy które są w stanie zmienić serwisy finansowe, rozwijające e-commerence, big data i tym podobne. Sześć najlepszych projektów zostało nagrodzonych kwotą w wysokości 30000 euro oraz dwutygodniowymi warsztatami na których będą pracować z ekspertami z BBVA oraz weteranami branży finansowej w Londynie oraz Meksyku.


Gustavo Vinacua, Dyrektor ds Innowacji BBVA.

„Innowacyjne ekosystemy od zawsze były priorytetem dla BBVA, ale w tej edycji BBVA Open Talent chcemy skupić się na firmach oraz produktach które mają realną szansę być zaadaptowane w istniejących usługach finansowych oraz takich, które są pionierami w swojej dziedzinie.”

opentalent2015


Safello, startup Bitcoinowy z siedzibą w Sztokholmie od samego początku był mocnym kandydatem do zwycięztwa. Na początku tego roku został wybrany do prestiżowego programu Barclays Accelerator które zaowocowało komercyjnym partnerstwem pomiędzy Safello oraz Barclays. Powstała w 2013 roku firma wypracowała sobie pozycję ‚najlepszego kumpla banków’ poprzez zarejestrowanie się w Szwedzkim Departamencie Nadzoru Finansowego (Swedish Financial Supervisory Authority) oraz zacieśnieniu współpracy z jednym z czterech największych Szwedzkich banków. Od początku kładli nacisk na bezpieczeństwo oraz prostotę w rozwijaniu się w ekosystemie Bitcoin co teraz owocuje przez coraz większą liczbę instytucji finansowych badających technologię blockchain.

Frank Schuil, CEO Safello

„Jesteśmy zachwyceni widząc mainstreamowe banki zwrócone ku Bitcoinowi oraz szukające szansy na pracę z BBVA, aby dowiedzieć się jak nasza platforma może im przynieść zyski. Wybranie nas na Open Talent 2015 pokazuje, że innowacyjna technologia jaka stoi za Bitcoin jest na radarze największych oraz zostanie w branzy finansowej na dłużej”


Finał odbędzie się 22 września w Barcelonie, gdzie panel ekspertów zdecyduje o finaliście. Więcej informacji o konkursie możemy znaleźć na Oficjalnej Stronie BBVAPowstałe w 2013 roku, Safello wprowadziło nowe standardy bezpieczeństwa oraz użyteczności do ekosystemu Bitcoin. Dzięki przyjaznemu interfejsowi oraz niezawodnemu algorytmowi skorzystało z ich usług dotychczas ponad 12000 użytkowników z całej europy w prosty sposób stając się właścicielami Bitcoinów. Na dzień dzisiejszy Safello obsługuje 32 kraje w tym Polskę, obsługując bezpośrednie przelewy środków takie jak Sepa, Faster Payments czy Bankgiro. Przez ich system przeszły dziesiątki milionów Euro oraz Funtów co czyni Safello liderem rewolucji kryptowalutowej w Europie.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *