Safello: Najlepszy kumpel banków


BBVA Open Talent jest to ogólnoświatowy konkurs dla startupów specjalizujących się w sektorze finansowym, znanym jako FinTech. Największy nacisk kładziony jest na innowacyjne startupy które są w stanie zmienić serwisy finansowe, rozwijające e-commerence, big data i tym podobne. Sześć najlepszych projektów zostało nagrodzonych kwotą w wysokości 30000 euro oraz dwutygodniowymi warsztatami na których będą pracować z ekspertami z BBVA oraz weteranami branży finansowej w Londynie oraz Meksyku.
[clear] Gustavo Vinacua, Dyrektor ds Innowacji BBVA.

„Innowacyjne ekosystemy od zawsze były priorytetem dla BBVA, ale w tej edycji BBVA Open Talent chcemy skupić się na firmach oraz produktach które mają realną szansę być zaadaptowane w istniejących usługach finansowych oraz takich, które są pionierami w swojej dziedzinie.”

opentalent2015
[clear] Safello, startup Bitcoinowy z siedzibą w Sztokholmie od samego początku był mocnym kandydatem do zwycięztwa. Na początku tego roku został wybrany do prestiżowego programu Barclays Accelerator które zaowocowało komercyjnym partnerstwem pomiędzy Safello oraz Barclays. Powstała w 2013 roku firma wypracowała sobie pozycję ‚najlepszego kumpla banków’ poprzez zarejestrowanie się w Szwedzkim Departamencie Nadzoru Finansowego (Swedish Financial Supervisory Authority) oraz zacieśnieniu współpracy z jednym z czterech największych Szwedzkich banków. Od początku kładli nacisk na bezpieczeństwo oraz prostotę w rozwijaniu się w ekosystemie Bitcoin co teraz owocuje przez coraz większą liczbę instytucji finansowych badających technologię blockchain.
[clear] Frank Schuil, CEO Safello
[clear]

„Jesteśmy zachwyceni widząc mainstreamowe banki zwrócone ku Bitcoinowi oraz szukające szansy na pracę z BBVA, aby dowiedzieć się jak nasza platforma może im przynieść zyski. Wybranie nas na Open Talent 2015 pokazuje, że innowacyjna technologia jaka stoi za Bitcoin jest na radarze największych oraz zostanie w branzy finansowej na dłużej”

[clear] Finał odbędzie się 22 września w Barcelonie, gdzie panel ekspertów zdecyduje o finaliście. Więcej informacji o konkursie możemy znaleźć na Oficjalnej Stronie BBVA
[clear]
[clear] Powstałe w 2013 roku, Safello wprowadziło nowe standardy bezpieczeństwa oraz użyteczności do ekosystemu Bitcoin. Dzięki przyjaznemu interfejsowi oraz niezawodnemu algorytmowi skorzystało z ich usług dotychczas ponad 12000 użytkowników z całej europy w prosty sposób stając się właścicielami Bitcoinów. Na dzień dzisiejszy Safello obsługuje 32 kraje w tym Polskę, obsługując bezpośrednie przelewy środków takie jak Sepa, Faster Payments czy Bankgiro. Przez ich system przeszły dziesiątki milionów Euro oraz Funtów co czyni Safello liderem rewolucji kryptowalutowej w Europie.

Previous Dowody na zestrzelenia MH-17 za 35000BTC
Next Zwiększenie bloku: Podsumowanie argumentów

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *