Categories
USD
We are in Social
11 sierpnia
2015
biznes Wiadomości
794 Views

Safello: Najlepszy kumpel banków

BBVA Open Talent jest to ogólnoświatowy konkurs dla startupów specjalizujących się w sektorze finansowym, znanym jako FinTech. Największy nacisk kładziony jest na innowacyjne startupy które są w stanie zmienić serwisy finansowe, rozwijające e-commerence, big data i tym podobne. Sześć najlepszych projektów zostało nagrodzonych kwotą w wysokości 30000 euro oraz dwutygodniowymi warsztatami na których będą pracować z ekspertami z BBVA oraz weteranami branży finansowej w Londynie oraz Meksyku.
[clear]
Gustavo Vinacua, Dyrektor ds Innowacji BBVA.

„Innowacyjne ekosystemy od zawsze były priorytetem dla BBVA, ale w tej edycji BBVA Open Talent chcemy skupić się na firmach oraz produktach które mają realną szansę być zaadaptowane w istniejących usługach finansowych oraz takich, które są pionierami w swojej dziedzinie.”

opentalent2015
[clear]
Safello, startup Bitcoinowy z siedzibą w Sztokholmie od samego początku był mocnym kandydatem do zwycięztwa. Na początku tego roku został wybrany do prestiżowego programu Barclays Accelerator które zaowocowało komercyjnym partnerstwem pomiędzy Safello oraz Barclays. Powstała w 2013 roku firma wypracowała sobie pozycję ‚najlepszego kumpla banków’ poprzez zarejestrowanie się w Szwedzkim Departamencie Nadzoru Finansowego (Swedish Financial Supervisory Authority) oraz zacieśnieniu współpracy z jednym z czterech największych Szwedzkich banków. Od początku kładli nacisk na bezpieczeństwo oraz prostotę w rozwijaniu się w ekosystemie Bitcoin co teraz owocuje przez coraz większą liczbę instytucji finansowych badających technologię blockchain.
[clear]
Frank Schuil, CEO Safello
[clear]

„Jesteśmy zachwyceni widząc mainstreamowe banki zwrócone ku Bitcoinowi oraz szukające szansy na pracę z BBVA, aby dowiedzieć się jak nasza platforma może im przynieść zyski. Wybranie nas na Open Talent 2015 pokazuje, że innowacyjna technologia jaka stoi za Bitcoin jest na radarze największych oraz zostanie w branzy finansowej na dłużej”

[clear]
Finał odbędzie się 22 września w Barcelonie, gdzie panel ekspertów zdecyduje o finaliście. Więcej informacji o konkursie możemy znaleźć na Oficjalnej Stronie BBVA
[clear]

[clear]
Powstałe w 2013 roku, Safello wprowadziło nowe standardy bezpieczeństwa oraz użyteczności do ekosystemu Bitcoin. Dzięki przyjaznemu interfejsowi oraz niezawodnemu algorytmowi skorzystało z ich usług dotychczas ponad 12000 użytkowników z całej europy w prosty sposób stając się właścicielami Bitcoinów. Na dzień dzisiejszy Safello obsługuje 32 kraje w tym Polskę, obsługując bezpośrednie przelewy środków takie jak Sepa, Faster Payments czy Bankgiro. Przez ich system przeszły dziesiątki milionów Euro oraz Funtów co czyni Safello liderem rewolucji kryptowalutowej w Europie.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
biznes, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
biznes, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
biznes, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.