Categories
USD
We are in Social
24 sierpnia
2015
altcoin biznes Polska trading
8790 Views

DASHCUREX: nowa giełda

Bitcurex, najstarsza Polska giełda walut kryptograficznych powstała w 2012 roku ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej platformy o nazwie Dashcurex. Dashcurex umożliwia kupno waluty DASH (dawniej darkcoin) za dolary oraz złotówki przez co eliminuje się wachania kursu Bitcoin przy wymianie. Działa ona na tym samym silniku co jej strarsza siostra i w prosty sposób możemy przenieść nasze konto pomiędzy giełdami.

dashcurex

Dlaczego akurat Dash? Jak możemy przeczytać w najnowszej notce prasowej:
[quote]Wierzymy, że jest to projekt o bardzo dużym potencjale: wnosi wiele nowatorskich rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju całego środowiska kryptowalut. Naszym zdaniem należy mu się odpowiedni rozgłos i wsparcie – również ze strony giełd, bez których trudno o spopularyzowanie tej waluty. Liczymy, że platforma, która stawia Dash na pierwszym miejscu, może w tym pomóc.[/quote]
[clear]

Czym jest Dash?

[clear]
wallet_new_testnet
Większemu gronu może być znany pod nazwą Darkcoin lecz w marcu ’15 zespół pracujący nad tym projektem zdecydował się na rebranding i tak powstał Dash. Jest to open sourceowa waluta peer-to-peer (p2p) która została zbudowana na oprogramowaniu Bitcoin jednak posiada dwuwarstwową sieć włączając w to Darksend. Znacznie podnosi to anonimowość transakcji oraz zostawia bardzo mało informacji. W przeciwieństwie do Bitcoin który publikuje oraz archiwizuje wszystkie transakcji w blockchain, Dash pozwala zachować anonimowość przez brak historii transakcji oraz uniemożliwienie publicznego sprawdzenia stanu portfela.
[clear]
więcej o tej walucie możecie przeczytać w artykule: #altcoin1: DASH
[clear]

Opłaty kreują się na poziomie 0,5% przy obronie poniżej 8000DASH i 0,3% powyżej tego pułapu. Pełną tabelę opłat bankowych możemy znaleźć pod tym linkiem: https://dashcurex.com/page/fee
[clear]
Bardo cieszy coraz prężniej rozwijający się ekosystem walut kryptograficznych i rozwiązania tworzone nie tylko pod Bitcoin, ale również pod inne projekty. Serwisy tego typu pozwolą na szybszą ekspansję alternatywnych protokołów płatności oraz uniezależni je od wahań ceny Bitcoina. Obecnie zakup zdecydowanej większości altcoinów możliwy jest tylko i wyłącznie za pomocą Bitcoin. Potencjalny inwestor zmuszony jest więc nabyć Bitcoin, przelać monety na giełdę oferującą takie rynki i dopiero nabyć interesujące go aktywa narażając się na zmianę wartości Bitcoin podczas całej operacji.

dashcurex.com

 


W ramach ciekawostki dodam, że z dniem dzisiejszym polska kopalnia COINMINE.PL posiada ponad 57% mocy obliczeniowej całej sieci DASH. Czyżby Polska aspirowała do lidera jeśli chodzi o uzywanie tej waluty?
1ecbdd6aabbd4f5d954031d37109
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
altcoin, biznes, Polska, trading
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
altcoin, biznes, Polska, trading
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
altcoin, biznes, Polska, trading
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.