Bitcoin może być znów anonimowy


Nowa technologia zwiększająca anonimowość w bitcoin której inspiracją jest sieć TOR została zaprezentowana przez Chińskiego badacza z ATR Defense Science & Technology Lab na Uniwersytecie Shenzen.
[clear]

TRR (Transaction Remote Release) umożliwi odparcie szeregu ataków na sieć takich jak ataku Sybil , monitorowaniu sieci czy wprowadzanie fałszywych node’ów Bitcoin oraz TRR.

[clear] Względna anonimowość walut kryptograficznych takich jak Bitcoin jest jedną z ich największych zalet. Kryptowaluty nie dość, że daję dużą większą funkcjonalność jeśli chodzi o obsługę cyfrowych pieniędzy to umożliwiają korzystanie z nich bez obaw o wyśledzenie co z wiadomych przyczyn nie podoba się bankom oraz rządom które przyzwyczaiły się do pełnej kontroli pieniądza.

[clear] Pojawia się coraz więcej doniesień odnośnie dużych instytucji finansowych doceniających fakt, że rozwiązania oparte na blockchain są dużo tańsze, szybsze oraz bezpieczniejsze od obecnie używanych systemów przesyłu pieniędzy, tak prywatność oraz anonimowość które są nieodłącznym elementem tych rozwiązań powinny zostać wyeliminowane. W odpowiedzi powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w profesjonalnej analizie blockchian które dzięki autorskim rozwiązaniom wzmacniają transparentność i utrudniają pranie pieniędzy za pośrednictwem Bitcoin. Sprawia to, że prywatność użytkowników przestaje być aktualna.
[clear]

O tym dlaczego Bitcoin nie jest anonimowy pisałem w artykule z maja ’15 Bitcoin nie jest anonimowy

[clear]

Nowa technologia zwiększająca anonimowość TRR używa bardzo podobnego rozwiązania które używane jest w sieci TOR.Tor chroni tożsamość użytkowników oraz ich działalność w sieci przed analizą ruchu. Operatorzy utrzymują wirtualną sieć złożoną z ruterów, zapewniającą anonimowość zarówno w sensie ukrycia lokalizacji użytkownika, jak też możliwości udostępniania anonimowych ukrytych usług.
[clear]

W dokumencie czytamy:

„W protokole Bitcoin, jedyną możliwością na połączenie adresu Bitcoin z adresem IP jest proces wysyłania transakcji. Jeśli za pośrednictwem kryptografii zaszyfrujemy nową transakcję oraz ukryjemy IP osoby wysyłającej wyśledzenie nie będzie możliwe.”

[clear] Jednak, aby takie rozwiązanie weszło w życie potrzebna jest aktualizacja kodu źródłowego przy okazji forków jednak będzie to bardzo trudne do zrealizowania z uwagi na fakt coraz częściej przywoływanej anonimowości jako wada tego systemu. Największe banki z chęcią zaadaptowały by ten system ponieważ cała infrastruktura jest już gotowa, a nowe rozwiązania pojawiają się praktycznie każdego tygodnia jednak świat pieniądza ma ogromne wpływy i mogą skutecznie lobbować za wyeliminowaniem tej cechy.
[clear] Pamiętajmy jednak, że z racji na otwarty kod źródłowy oraz fakt pokazania alternatyw do przesyły pieniędzy powstał szereg walut zapewniających anonimowość bez konieczności zmian w kodzie. Protokoły takie jak DASH czy Bitshares zdobywają coraz większą popularność więc nie jest powiedziane, że Bitcoin musi być ostateczną walutą.

 

Previous Wyszukiwarka Google może przewidzieć cenę Bitcoin
Next Lyn Ulbricht w Polsce

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *