Categories
USD
We are in Social
06 października
2015
Artykuły Polska Wydarzenia
1020 Views

Lyn Ulbricht w Polsce

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Libertariańskiego oraz  Kamila Cebulskiego w dniach od 6 do 14 października z wizytą przyjedzie amerykańska aktywistka wolnościowa Lyn Ulbricht.
[clear]
Lyn jest matką skazanego na dożywocie Rossa Ulbrichta, który był twórcą jednej z pierwszych platform wykorzystujących na większą skalę Bitcoina. Silk Road działał na anonimowej sieci TOR i umożliwiał handel praktycznie wszystkim. Dzięki połączeniu dwóch przełomowych technologii jakimi niewątpliwie są Bitcoin oraz sieć TOR wreszcie możliwym stało się handlowanie na globalną skalę artykułami bez żadnych ograniczeń, ani regulacji prawnych. Fakt ten zaczęto wykorzystywać do obrotu narkotykami, dokumentami tożsamości, broniom oraz innymi rzeczami uznawanymi za nie do końca legalne w niektórych krajach.
[clear]
Jednak Silk Road był czymś dużo więcej niż miejscem spotkań watażków z całego świata. Dzięki tej giełdzie wolny handel został przeniesiony do internetu i ludzie uświadomi sobie, że możliwa jest wymiana dóbr bez żadnej kontroli. Nikt nie musi nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe. Wreszcie powstało miejsce dzięki któremu mogliśmy wydawać nasze pieniądze tak jak sobie tego życzymy. Giełda ta pokazała również jak wiele możliwości niesie za sobą Bitcoin.
[clear]
O Rossie powstał pełnometrażowy film „Deep Weeb” opowiadający całą jego historię.

[clear]
Odbędą się trzy spotkania:
WROCŁAW, 7 października: WYDARZENIE NA FB
KRAKÓW, 9 października: WYDARZENIE NA FB
WARSZAWA, 13 października: WYDARZENIE NA FB
[clear]
Stowarzyszenie Libertariańskie : http://slib.pl/
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły, Polska, Wydarzenia
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły, Polska, Wydarzenia
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły, Polska, Wydarzenia
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.