Lyn Ulbricht w Polsce


Lyn Ulbricht, mother of Silk Road creator Ross Ulbricht, speak to reporters outside of Federal Court, after Ulbricht was sentenced to Life In Prison in New York, U.S., on Friday, May 29, 2015. Photographer: Michael Nagle/Bloomberg

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Libertariańskiego oraz  Kamila Cebulskiego w dniach od 6 do 14 października z wizytą przyjedzie amerykańska aktywistka wolnościowa Lyn Ulbricht.
[clear] Lyn jest matką skazanego na dożywocie Rossa Ulbrichta, który był twórcą jednej z pierwszych platform wykorzystujących na większą skalę Bitcoina. Silk Road działał na anonimowej sieci TOR i umożliwiał handel praktycznie wszystkim. Dzięki połączeniu dwóch przełomowych technologii jakimi niewątpliwie są Bitcoin oraz sieć TOR wreszcie możliwym stało się handlowanie na globalną skalę artykułami bez żadnych ograniczeń, ani regulacji prawnych. Fakt ten zaczęto wykorzystywać do obrotu narkotykami, dokumentami tożsamości, broniom oraz innymi rzeczami uznawanymi za nie do końca legalne w niektórych krajach.
[clear] Jednak Silk Road był czymś dużo więcej niż miejscem spotkań watażków z całego świata. Dzięki tej giełdzie wolny handel został przeniesiony do internetu i ludzie uświadomi sobie, że możliwa jest wymiana dóbr bez żadnej kontroli. Nikt nie musi nam mówić co jest dla nas dobre, a co złe. Wreszcie powstało miejsce dzięki któremu mogliśmy wydawać nasze pieniądze tak jak sobie tego życzymy. Giełda ta pokazała również jak wiele możliwości niesie za sobą Bitcoin.
[clear] O Rossie powstał pełnometrażowy film „Deep Weeb” opowiadający całą jego historię.

[clear] Odbędą się trzy spotkania:
WROCŁAW, 7 października: WYDARZENIE NA FB
KRAKÓW, 9 października: WYDARZENIE NA FB
WARSZAWA, 13 października: WYDARZENIE NA FB
[clear] Stowarzyszenie Libertariańskie : http://slib.pl/

Previous Bitcoin może być znów anonimowy
Next Dlaczego 2016 rok będzie bardzo dobry dla Bitcoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *