Ebay będzie akceptował kryptowaluty


Ebay uzyskał dwa patenty na systemy oparte o waluty kryptograficzne i zarejestrował je poprzez United States Patent and Trademark.
[clear] Pierwszy z nich nosi roboczą nazwę distributed cryptocurrency transfer monitoring system i pozwala na zawieranie transakcji pomiędzy kupującym oraz sprzedającym z wykorzystaniem systemu kluczy publicznych.
Drugi-distributed cryptocurrency reputation system– używa technologii blockchain do przyznawania reputacji użytkownikom.

[clear] Patenty te nie są bezpośrednio związane z wprowadzeniem nowych metod płatności. Zwiększą one znacznie bezpieczeństwo oraz ulepszą system płatności mobilnych poprzez umożliwienie wystawiania recenzji innym użytkownikom, a ocena reputacji będzie znajdowała się w otwartym rejestrze do którego każdy będzie miał wgląd.
Oba rozwiązania będą wprowadzone zarówno online jak i w aplikacjach mobilnych.
[clear]

ebay-ceo-john-donahoe
John Donahoe

Ebay bacznie obserwuje bitcoina już od kilku lat i obecnie pracuje nad portfelem PayPal który będzie zintegrowany z walutami kryptograficznyczmi. Doskonale zdaje sobie również sprawę z tego, że waluty kryptograficzne odegrają kluczową rolę w handlu online.
[clear]

John Donahoe, shef Ebay

„Cyfrowe waluty będą w przyszłości potężną rzeczą”

[clear]

Donahoe nie potwierdził jednak, że PayPal będzie akceptował bitcoin. Zapowiedział integracje Paypala z szeregiem walut cyfrowych. Bitcoin zdobywa coraz większą popularność  więc taki gigand jak Ebay nie może tego ignorować. Zdaje sobie z tego sprawę również Overstock-jeden z największych sklepów internetowych, który jako jeden z pierwszych zdecydował się na tę formę płatności. Jest to tylko kwestią czasu zanim reszta zdecyduje się na takie ruchy bo jak wiadomo ‚kto się nie rozwija, ten się cofa”.

 

Previous Satoshi Nakamoto nominowany do nagrody Nobla
Next Bitcoin jest wart $500 czy nic?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *