Categories
USD
We are in Social
14 listopada
2015
Wiadomości Wywiady
1016 Views

Dokument: The Bitcoin Gospel

The Bitcoin Gospel jest bardzo rzetelnym dokumentem o Bitcoin, który pokazuje potencjał walut kryptograficznych bez pomijania najsłabszych punktów. Autorem jest holenderska telewizja VPro Backlight która wypuściła szereg nagrodzonych materiałów które udostępniła za pośrednictwem między innymi sieci Bittorrent na licencji Creative Commons.
Ostatnio z dokumentami o Bitcoin ze względu na wciąż rosnącą popularność jest coraz lepiej, jednak większość z dostępnych za darmo jest bardzo subiektywna, zbyt pozytywna lub skupiona na poszczególnych funkcjonalnościach.


8 dokumentów o Bitcoin wartych obejrzenia


 
The Bitcoin Gospel trwa ponad 49 minut i możemy w nim zobaczyć kilka znajomych twarzy takich jak Roger Ver. Roger jest między innymi prezesem firmy Memory Dealers, większościowego udziałowcy firmy Blockchain.info oraz jest jedną z najjaśniejszych osób na scenie Bitcoin. Szerzy on idee zdecentralizowanego pieniądza na całym świecie oraz pokazuje możliwości jakie za sobą niesie ta technologia.

 
Z drugiej strony jest Izabella Kaminska, dziennikarka Finacial Times która jest swego rodzaju przeciwieństwem Ver’a która pokazuje niektóre wady tej waluty.  Gdzieś pośrodku siedzi ekonomista Garrick Hileman z London School of Economics który wyraża się w większości pozytywnie.
W filmie występują również takie osobistości jak Max Kieser, Peter Todd, Adreas Antonopoplus czy magnat jeśli chodzi o Bitcoinowe górnictwo Marshall Long.
[mom_video type=”youtube” id=”8zKuoqZLyKg” width=”600″ height=”350″]
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Wiadomości, Wywiady
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wiadomości, Wywiady
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Wiadomości, Wywiady
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.