Dokument: Cryptocurrency. Gold of the digital age


Kolejny bardzo dobry dokument o fenomenie Bitcoin zrealizowany przez Rosyjską telewizję właśnie doczekał się angielskich napisów. Autorem jest druga co do wielkości telewizja- Russia 1 -która ma około 100 milionów widzów.

Jednak wiąże się z nim dość ciekawa historia. Russia 1 jest państwową stacją i nie obyło się bez biurokratycznych problemów związanych z publikacją. Prawdopodobnie ze względu na zapowiedzi ministerstwa finansów które praktycznie zbanowało Bitcoina i uznało większość operacji finansowych z nim związanych za nielegalne. W związku z tym cały projekt został zaniechany, a większość materiałów skasowana.

ver-roger

Duża część społeczność skupionej wokół walut cyfrowych była zaangażowana w realizację tego materiału, włączając w to Rogera Vera który przyjechał na wywiad dla tego filmu. Kiedy stacja zaniechała dalszą realizację zebrano wystarczającą ilość dotacji, aby wykupić ten materiał i został on wypuszczony pod szyldem innej telewizji z zachowaniem wszystkich kontrowersyjnych treści. Dokument jest również bardzo rzetelnie zrealizowany i pokazuje punk widzenia największego kraju na świecie na ten fenomen. Po włączeniu materiału należy włączyć opcję napisów w dolnej części odtwarzacza.

http://bitnovosti.com/film/

[mom_video type=”youtube” id=”Aybt-UZb4kk” width=”596″ height=”399″]

Previous Blockchain w bankowości na początku 2016
Next Bitcoin popularniejszy od YUANa w Google Trends

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *