Bitcoin popularniejszy od YUANa w Google Trends

Najnowsze statystyki prowadzone przez Google Trends pokazują, że Bitcoin cieszy się większym zainteresowaniem od chińskiej waluty i może zwiększyć swoją przewagę w następnych miesiącach.

Zainteresowanie Bitcoinem zaczęło rosnąć od 25 października. Wciąż jednak bitcoin jest daleko w tyle za głównymi światowymi walutami takimi jak dolar czy funt brytyjski, nie wspominając już Euro które jest zdecydowanym liderem rankingu. Największą popularność bitcoin osiągnął w grudniu 2013 roku kiedy to osiągną niedoścignioną dotąd wartość ponad 1000$.

yuan


Należy pamiętać jednak, że porównanie to dotyczy wpisywanie pojedynczego słowa ‚Bitcoin’ i nie uwzględnia wszystkich pochodnych takich jak na przykład ‚bitcoin minning’ , ‚kurs bitcoin’ czy ‚bitcoin price’ przez co nie przedstawia pełnego obrazu.


Najnowszy wzrost odniesień został zarejestrowany 24 października, kiedy to bitcoin wzrósł z $280 do ponad 470$ w niespełna dwa tygodnie osiągając szczyt na poziomie $493 w dniu 4 listopada. Następnie można było zaobserwować spadek wartości do $310 w okolicach zeszłego weekendu.


Wiele osób dyskutuje na temat przyczyn wzrostu ceny podając wzrost zainteresowania inwestycją w Bitcoin obywateli Chin za jeden z czynników. Chiny są największym graczem na rynku Bitcoin i w marciu 2015 ponad 80% wszystkich monet było sprzedawanych i kupowanych za yuany. Co więcej chińskie giełdy takie jak Okcoin czy Huobi nie pobierają żadnych opłat transakcyjnych co skutkuje bardzo dużym wolumenem.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *