Bitcoin popularniejszy od YUANa w Google Trends


Najnowsze statystyki prowadzone przez Google Trends pokazują, że Bitcoin cieszy się większym zainteresowaniem od chińskiej waluty i może zwiększyć swoją przewagę w następnych miesiącach.

[clear]

Zainteresowanie Bitcoinem zaczęło rosnąć od 25 października. Wciąż jednak bitcoin jest daleko w tyle za głównymi światowymi walutami takimi jak dolar czy funt brytyjski, nie wspominając już Euro które jest zdecydowanym liderem rankingu. Największą popularność bitcoin osiągnął w grudniu 2013 roku kiedy to osiągną niedoścignioną dotąd wartość ponad 1000$.

yuan
[clear] Należy pamiętać jednak, że porównanie to dotyczy wpisywanie pojedynczego słowa ‚Bitcoin’ i nie uwzględnia wszystkich pochodnych takich jak na przykład ‚bitcoin minning’ , ‚kurs bitcoin’ czy ‚bitcoin price’ przez co nie przedstawia pełnego obrazu.

[clear] Najnowszy wzrost odniesień został zarejestrowany 24 października, kiedy to bitcoin wzrósł z $280 do ponad 470$ w niespełna dwa tygodnie osiągając szczyt na poziomie $493 w dniu 4 listopada. Następnie można było zaobserwować spadek wartości do $310 w okolicach zeszłego weekendu.

[clear] Wiele osób dyskutuje na temat przyczyn wzrostu ceny podając wzrost zainteresowania inwestycją w Bitcoin obywateli Chin za jeden z czynników. Chiny są największym graczem na rynku Bitcoin i w marciu 2015 ponad 80% wszystkich monet było sprzedawanych i kupowanych za yuany. Co więcej chińskie giełdy takie jak Okcoin czy Huobi nie pobierają żadnych opłat transakcyjnych co skutkuje bardzo dużym wolumenem.

Previous Dokument: Cryptocurrency. Gold of the digital age
Next Bitcoin, a kryzys migracyjny

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *