Bitcoin, a kryzys migracyjny


Bitcoin oraz alternatywne waluty kryptograficzne zanotowały olbrzymi wzrost w ostatnich latach. Ludzie wciąż poszukują alternatyw dla walut za którymi stoją rządy lub po prostu przestają ufać żadnym pośrednikom jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy w formie cyfrowej.
[clear] Bitcoin staje się coraz bardziej interesującą metodą na międzynarodowy transfer pieniędzy oraz sposobem na uniknięcie podatków.
[clear] Jednak jest jeszcze jedno zastosowanie bitcoina które może być bardzo przydatne w obecnych czasach: ułatwienie życia ofiarom kataklizmów oraz wojen. Uchodźcy z definicji są mobilni, wciąż się przemieszczają.  Niesamowity rozwój technologii sprawił, że nawet najbiedniejsi posiadają telefon komórkowy dzięki czemu mają zapewniony kontakt z bliskimi. Rozprzestrzenianie się finansów mobilnych oraz mikrobankowości pomógł wielu z nich w wyjściu z biedy i umożliwił dołączenie do globalnej ekonomii bez konieczności zakładania konta bankowego.
[clear] Głównym problemem w przypadku uchodźców jest bardzo ograniczony, żeby nie powiedzieć niemożliwy dostęp do tradycyjnych banków. Banki w ich krajach często przestały działać, a najczęściej nie posiadają wymaganych dokumentów aby otworzyć konto w państwie które ich gości. Dzięki Bitcoin ten problem zostaje wyeliminowany ponieważ możliwe jest całkowite pominięcie banków i przesyłanie środków bezpośrednio do danej osoby.
[clear] internet-telephone-portable-afrique-connectee

[clear]

W sytuacjach kryzysowych organizacje charytatywne stoją przed wyzwaniem w postaci dystrybucji nie tylko podstawowych dóbr materialnych, ale również drobnych sum pieniędzy zebranych w celu pomocy potrzebującym. W słabo rozwiniętych krajach lub w miejscach które zostały dotknięte kataklizmem który zniszczył całą infrastrukturę, środki takie są dystrybuowane w tradycyjny sposób czyli za pośrednictwem gotówki. Zajmuje to bardzo dużo czasu i jest problematyczne jeśli chodzi o rejestrację oraz weryfikację tego rodzaju zapomogi.
[clear] Dzięki bitcoinowi każda osoba z telefonem komórkowym jest w stanie w bezpieczny sposób wydawać, przesyłać oraz otrzymywać pieniądze. Lokalne sklepy mogą również bez żadnych kosztów akceptować płatności w takiej formie dzięki czemu mogą zaoferować alternatywę dla gotówki. Płatności takie są bezpośrednie więc nie są oni uzależnieni od żadnych pośredników. Wystarczy telefon i internet.
[clear] Technologia umożliwia uczciwą dystrybucję środków przeznaczonych na pomoc przy zachowaniu całkowitej transparentności. Możemy mieć pewność, że środki takie trafią do najbardziej potrzebujących a podział będzie równy i sprawiedliwy. Dostęp do tej sieci mają organizacje charytatywne, fundacje, kościoły oraz każdy potrzebujący.
[clear]

Dzięki zapisywaniu każdej transakcji otrzymamy niesamowitą ilość danych które będą nieocenione w działaniach przy przyszłych kataklizmach. Będziemy mogli dokładnie prześledzić drogę każdej złotówki i maksymalnie zoptymalizować działania.
[clear] Większość bitcoinowych portfeli pozwala na zamianę bitcoinów w karty podarunkowe. Co więcej istnieje szereg rozwiązań które umożliwiają zamianę bitcoinów w praktycznie każdą walutę narodową. Jeśli wspomniani wcześniej uchodźcy będą chcieli zamienić swoje monety na daną walutę mogą skorzystać z bitcoinowych kart debetowych które dzałają jak popularne karty Visa czy MasterCard.
[clear] Bitcoin jest w stanie uporządkować chaos towarzyszący kataklizmom lub uchodźcą którzy ostatnio są na ustach całego świata. Jeśli jest możliwość zwiększenia efektywności ograniczenia biurokracji stawiając życie ludzkie na pierwszym miejscu, bitcoin powinien dostać swoją szansę.

Previous Bitcoin popularniejszy od YUANa w Google Trends
Next /faucet - coinformacje rozdaje Bitcoiny

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *