Categories
USD
We are in Social
19 listopada
2015
Prawo Świat Wiadomości
1722 Views

UE planuje zablokować Bitcoin pod pretekstem walki z terroryzmem

Jak podaje Francesco Guarascio z agencji Reuters, Kraje Unii Europejskiej chcą zablokować wirtualne waluty, anonimowe płatności online oraz karty pre-paid pod pretekstem walki z terroryzmem po atakach w Paryżu.
[clear]
Ministrowie spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości zbiorą się w ten piątek (20.11.015) w Brukseli na spotkaniu zwołany po ostatnich zdarzeniach we Francji.[clear]
Jednym z głównych tematów obrad z komisją Europejską będzie „zwiększenie kontroli nad pozabankowymi systemami płatności takimi jak elektroniczne/anonimowe płatności, waluty cyfrowe, transfer złota i metali szlachetnych oraz karty pre-paid” jak zawarte jest w dokumencie do którego dotarł Francesco Guarascio[clear]
Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą cyfrową walutą oraz narzędziem do transferu pieniędzy globalnie, szybko oraz pozornie anonimowo za pośrednictwem internetu bez konieczności udziału pośredników. Koncept taki mimo, że znacznie ułatwia życie wielu ludziom oraz diametralnie obniża koszta operacji finansowych może nie podobać się bankom które tracą kontrolę nad przepływem środków i zostają odcięci od prowizji.
[clear]
Pretekst walki z terroryzmem jest absurdalny ponieważ tak samo powinno postulować się za wycofaniem gotówki która jest najczęściej używana w półświatku. Ostatnie zdarzenia mogą mieć wpływ na nasze życie codzienne ze względu na powszechną inwigilację w kierunku której świat zdaje się zmierzać. Należy bacznie obserwować polityków którzy starają się przemycić ustawy ograniczające nam swobody obywatelskie pod pretekstem walki z terroryzmem.
[clear]
[ad id=’1297′]
[clear]


Czytaj: ‚Bitcoin nie jest anonimowy’
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Prawo, Świat, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Prawo, Świat, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Prawo, Świat, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.