BattleCoin: Bitcoinowy Boomberman

Bitcoin oraz gry komputerowe coraz częściej znajdują wspólny mianownik. Właśnie ukazała się kolejna pod nazwą Battlecoin.org która jest klonem kultowego już Bombermana i dodatkow umożliwia zarabianie Bitcoin.

 
Autor zaprojektował grę w klimacie retro który ma dużo zwolenników, a sama gra nie polega na hazardzie jak zdecydowana większość bitcoinowych gier lecz na umiejętnościach. Jak wypowiadał się w temacie na BitcointalkBoomberman jest pierwszą „testową” grą. Silnik grafiki oraz samej gry jest autorski, a nowe gry będą zbudowane na tym projekcie. Gra posiada również kilka serwerów dzięki czemu gracze z całego świata będą mieli mały ping. Obecnie główny działa w berlinie, lecz w zależności od tego skąd będą gracze, serwery będą na bieżąco uzupełniane.


bomberm


Boomberman jest grą stworzoną przez Hudsona Softa w 1983 roku i zyskała sporą popularność. Jest to strategia polegająca na niszczeniu bombami przeciwników w labiryncie i chowaniu się przed ogniem nieprzyjaciela.
Gra została kupiona przez Konami, a rozwiązania z niej zostały wykorzystane w ponad 70 grach na różnych konsolach.

Autor ma w planach stworzenie praktycznie nieskończonej mapy w której będzie można  grać z przeciwnikami z całego świata dopóki nie zginiemy.

Gra umożliwia również zarabianie Bitcoin dla najlepszych graczy. Poza rozgrywką darmową możemy wybrać opcję grania z bitcoin w której każdy z graczy płaci swego rodzaju wpisowe, a zwycięzca zgarnia wszystko. Wydaje się to być całkiem ciekawą alternatywą na jesienne wieczory ponieważ może być coś lepszego niż wysadzanie przeciwników i zarabianie?


Idea połączenia gier komputerowych oraz konsolowych z mikropłatnościami może stworzyć całkowicie nowe społeczności. Zdecentralizowany koncept oraz gry oparte na umiejętnościach, a nie na szczęściu będą zyskiwały coraz większą popularność.


REJESTRACJA: Battlecoin.org

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *