Japonia reguluje Bitcoina

Japońskie ministerstwo finansów (FSA) zapowiedziało prezentacje nowych regulacji prawnych dla walut kryptograficznych na początku przyszłego roku. Ruch ten ma być następstwem aresztowania Marka Karplesa odpowiedzialnego za największy w historii bitcoina przekręt jakim była giełda MT.Gox.


Liczba przestępstw z wykorzystaniem cyfrowych walut wciąż rośnie. Nie ma odpowiednich narzędzi do ich kontrolowania, a natura takich rozwiązań sprawia że globalny przesył pieniędzy nie jest żadnym problemem co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla przestępców.

W raporcie Nikkei czytamy:
„Japonia potrzebuje skutecznego mechanizmu obługującego wirtualne waluty, włączając w to sposoby na potwierdzanie tożsamości oraz kontrolę procederu prania brudnych pieniędzy.”

Nikkei podaje, że zostanie zwołane zebranie w najbliższy poniedziałek na którym będzie dyskutowana między innymi konieczność rejestracji giełd wymiany walut, ochrony aktywów klientów oraz sposób opodatkowania handlu bitcoinami.


Japan Times wcześniej poinformowało, że minister finansów Taro Aso zwrócił się z prośbą do rządu o rozpatrzenie nowych regulacji obejmujących wirtualne waluty takich jak rejestracje lub system licencji dla giełd oraz operatorów płatności. Ministerstwo Finansów wspólnie z Policją oraz innymi podmiotami będzie pracowało nad efektywnymi rozwiązaniami z tego zakresu.

Czy szykuje się drugi BitLicence? Tego jeszcze nie wiemy, ale jest to kolejna dobra wiadomość dla całego ekosystemu Bitcoin. Kolejne państwo zdecydowało się na kroki legislacyjne i dostrzegło, że nie można tego dłużej ignorować.

Artykuł powstał dzięki współpracy z DamKoszty.com

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *