Categories
USD
We are in Social
26 listopada
2015
Prawo Świat Wiadomości
890 Views

Japonia reguluje Bitcoina

Japońskie ministerstwo finansów (FSA) zapowiedziało prezentacje nowych regulacji prawnych dla walut kryptograficznych na początku przyszłego roku. Ruch ten ma być następstwem aresztowania Marka Karplesa odpowiedzialnego za największy w historii bitcoina przekręt jakim była giełda MT.Gox.

[clear]
Liczba przestępstw z wykorzystaniem cyfrowych walut wciąż rośnie. Nie ma odpowiednich narzędzi do ich kontrolowania, a natura takich rozwiązań sprawia że globalny przesył pieniędzy nie jest żadnym problemem co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla przestępców.
[clear]
W raporcie Nikkei czytamy:
[quote font_size=”17″ bgcolor=”#” color=”#” bcolor=”#” arrow=”no”]”Japonia potrzebuje skutecznego mechanizmu obługującego wirtualne waluty, włączając w to sposoby na potwierdzanie tożsamości oraz kontrolę procederu prania brudnych pieniędzy.”[/quote]

Nikkei podaje, że zostanie zwołane zebranie w najbliższy poniedziałek na którym będzie dyskutowana między innymi konieczność rejestracji giełd wymiany walut, ochrony aktywów klientów oraz sposób opodatkowania handlu bitcoinami.

[clear]
Japan Times wcześniej poinformowało, że minister finansów Taro Aso zwrócił się z prośbą do rządu o rozpatrzenie nowych regulacji obejmujących wirtualne waluty takich jak rejestracje lub system licencji dla giełd oraz operatorów płatności. Ministerstwo Finansów wspólnie z Policją oraz innymi podmiotami będzie pracowało nad efektywnymi rozwiązaniami z tego zakresu.
[clear]
Czy szykuje się drugi BitLicence? Tego jeszcze nie wiemy, ale jest to kolejna dobra wiadomość dla całego ekosystemu Bitcoin. Kolejne państwo zdecydowało się na kroki legislacyjne i dostrzegło, że nie można tego dłużej ignorować.
[clear]
[ad id=”1297″]
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Prawo, Świat, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Prawo, Świat, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Prawo, Świat, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.