Japonia reguluje Bitcoina


Japońskie ministerstwo finansów (FSA) zapowiedziało prezentacje nowych regulacji prawnych dla walut kryptograficznych na początku przyszłego roku. Ruch ten ma być następstwem aresztowania Marka Karplesa odpowiedzialnego za największy w historii bitcoina przekręt jakim była giełda MT.Gox.

[clear] Liczba przestępstw z wykorzystaniem cyfrowych walut wciąż rośnie. Nie ma odpowiednich narzędzi do ich kontrolowania, a natura takich rozwiązań sprawia że globalny przesył pieniędzy nie jest żadnym problemem co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla przestępców.
[clear] W raporcie Nikkei czytamy:

„Japonia potrzebuje skutecznego mechanizmu obługującego wirtualne waluty, włączając w to sposoby na potwierdzanie tożsamości oraz kontrolę procederu prania brudnych pieniędzy.”

Nikkei podaje, że zostanie zwołane zebranie w najbliższy poniedziałek na którym będzie dyskutowana między innymi konieczność rejestracji giełd wymiany walut, ochrony aktywów klientów oraz sposób opodatkowania handlu bitcoinami.

[clear] Japan Times wcześniej poinformowało, że minister finansów Taro Aso zwrócił się z prośbą do rządu o rozpatrzenie nowych regulacji obejmujących wirtualne waluty takich jak rejestracje lub system licencji dla giełd oraz operatorów płatności. Ministerstwo Finansów wspólnie z Policją oraz innymi podmiotami będzie pracowało nad efektywnymi rozwiązaniami z tego zakresu.
[clear] Czy szykuje się drugi BitLicence? Tego jeszcze nie wiemy, ale jest to kolejna dobra wiadomość dla całego ekosystemu Bitcoin. Kolejne państwo zdecydowało się na kroki legislacyjne i dostrzegło, że nie można tego dłużej ignorować.
[clear] [ad id=”1297″]

Previous BattleCoin: Bitcoinowy Boomberman
Next Tixie: Osobisty wyświetlacz ceny Bitcoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *