Tixie: Osobisty wyświetlacz ceny Bitcoin


Ciągły wzrost popularności Bitcoina powoduje, że na rynku pojawiają się nowe urządzenia. Trixie jest gadżetem przypominającym wyglądem zwykły budzik, jednak zamiast godziny podaje aktualną cenę Bitocoin. Każdy entuzjasta bitcoina może zaraz po przebudzeniu zobaczyć jaka jest jednostkowa cena monety.

[clear] Real Coin Tickers jest Kanadyjskim startupem która postanowiła sprawić doglądanie ceny bardziej przyjaznym i w prosty sposób przemycić to do życia codziennego. Tixie będzie dostępny za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej która ruszy za kilka tygodni.


„Wierzymy, że finanse osobiste powinny sprawiać przyjemność. Z wykorzystaniem nowych technologii stworzyliśmy produkt dla każdego, który pozwoli kontrolować pieniądz w zabawny sposób.”

Tixie powstało ponieważ sami twórcy obsesyjnie sprawdzali cenę za pośrednictwem telefontu komórkowego. Zespół uznał, że jest to niepraktyczne i uznali że potrzebują fizycznego urządzenia dedykowanemu cenie Bitcoin. Tixie zostało wyposażone w delikatne światła które nie będą przeszkadzały podczas snu lub pracy. Ekran posiada cztery funkcje; sprawdza cenę Bitcoin, pokazuje stan dwóch portfeli Bicoin, pokazuje czas oraz temperaturę.
[clear]

tixie-bitcoin-ticker-main25
[clear]
Tixie
łączy się z internetem za pośrednictwem WiFi.Posiada trzy przyciski dotykowe do ustawień oraz dwa porty USB do ładowania telefonu lub tabletu. Producenci zapewnili dużą swobodę w ustawieniach i możemy sami wybrać kolor, czy sposób wyświetlania ceny.

[clear] RCT tłumaczy, że ich celem jest używanie cyfrowych walut z przyjemnością. Tixie został stworzony przez zespół w wolnym czasie bez żadnego wsparcia finansowego. W planach jest ciągły rozwój urządzenia i aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje. Jednym z pomysłów jest strategicne partnerstwo z jedną z giełd i umożliwienie kupna Bitcoin za pośrednictwem karty kredytowej z łóżka swojej sypialni.
[clear] Czy takie rozwiązanie znajdzie sympatyków? Historia już nie raz pokazała, że wynalazki zaspokajające potrzeby samych twórców okazywały się strzałem w dziesiątkę.  Wirtualne waluty są coraz bardziej widoczne w popkulturze i tego rodzaju rozwiązania mogą być coraz częściej spotykane.

 

Previous Japonia reguluje Bitcoina
Next Tech Tats: kontroler, tracker oraz portfel jako tatuaż

1 Comment

  1. Listopad 28, 2015
    Odpowiedz

    Czy jest możliwość wyświetlania ceny w złotówkach?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *