Categories
USD
We are in Social
27 listopada
2015
Hardware trading Wiadomości
1251 Views

Tixie: Osobisty wyświetlacz ceny Bitcoin

Ciągły wzrost popularności Bitcoina powoduje, że na rynku pojawiają się nowe urządzenia. Trixie jest gadżetem przypominającym wyglądem zwykły budzik, jednak zamiast godziny podaje aktualną cenę Bitocoin. Każdy entuzjasta bitcoina może zaraz po przebudzeniu zobaczyć jaka jest jednostkowa cena monety.

[clear]
Real Coin Tickers jest Kanadyjskim startupem która postanowiła sprawić doglądanie ceny bardziej przyjaznym i w prosty sposób przemycić to do życia codziennego. Tixie będzie dostępny za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej która ruszy za kilka tygodni.


„Wierzymy, że finanse osobiste powinny sprawiać przyjemność. Z wykorzystaniem nowych technologii stworzyliśmy produkt dla każdego, który pozwoli kontrolować pieniądz w zabawny sposób.”

Tixie powstało ponieważ sami twórcy obsesyjnie sprawdzali cenę za pośrednictwem telefontu komórkowego. Zespół uznał, że jest to niepraktyczne i uznali że potrzebują fizycznego urządzenia dedykowanemu cenie Bitcoin. Tixie zostało wyposażone w delikatne światła które nie będą przeszkadzały podczas snu lub pracy. Ekran posiada cztery funkcje; sprawdza cenę Bitcoin, pokazuje stan dwóch portfeli Bicoin, pokazuje czas oraz temperaturę.
[clear]

tixie-bitcoin-ticker-main25
[clear]
Tixie
łączy się z internetem za pośrednictwem WiFi.Posiada trzy przyciski dotykowe do ustawień oraz dwa porty USB do ładowania telefonu lub tabletu. Producenci zapewnili dużą swobodę w ustawieniach i możemy sami wybrać kolor, czy sposób wyświetlania ceny.

[clear]
RCT tłumaczy, że ich celem jest używanie cyfrowych walut z przyjemnością. Tixie został stworzony przez zespół w wolnym czasie bez żadnego wsparcia finansowego. W planach jest ciągły rozwój urządzenia i aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje. Jednym z pomysłów jest strategicne partnerstwo z jedną z giełd i umożliwienie kupna Bitcoin za pośrednictwem karty kredytowej z łóżka swojej sypialni.
[clear]
Czy takie rozwiązanie znajdzie sympatyków? Historia już nie raz pokazała, że wynalazki zaspokajające potrzeby samych twórców okazywały się strzałem w dziesiątkę.  Wirtualne waluty są coraz bardziej widoczne w popkulturze i tego rodzaju rozwiązania mogą być coraz częściej spotykane.

 
3 komentarze

Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Hardware, trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Hardware, trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Hardware, trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.