Grupa R3 zaprezentuje pierwszy produkt w ciągu roku


Tim Swanson który stoi na czele projektu zrzeszającego największe światowe banki które pracują nad technologią blockchain zapowiedział zaprezentowanie wyników pracy w ciągu 12 miesięcy. Jest to konieczne, aby ludzie nie przeszli obok Bitcoina obojętnie.

[clear] Projekt R3  pracuje nad stworzeniem powszechnych standardów oraz aplikacji wykorzystujących technologię blockchain dla świtowych rynków finansowych. W listopadzie ponad 30 instytucji finansowych zadeklarowało współpracę wliczając w to takich gigantów jak Barclays, Bank of America, Deutche Bank czy HSBC.

[clear] Tim Swanson dołączył do projektu w tym roku. Uważa, że najtrudniejsze we wprowadzeniu technologii stojącej za bitcoinem jest zrozumienie najważniejszych potrzeb oraz budowa działającej platformy tak szybko jak to możliwe. Jednolity standard pozwoli na szybki oraz stabilny rozwój tej technologii i będzie miała ona realny wpływ na życie codzienne milionów ludzi.
[clear] Swanson dla  The Sydney Morning Herald Business Day.

„Wiele banków uważa, że mogą wspólnie wyeliminować szereg kosztów operacyjnych poprzez zaadoptowanie swego rodzaju uniwersalnego rejestru z którego będą mogły korzystać wszystkie instytucje finansowe”
[clear]


Jedynym wyjściem dla globalnej adopcji Bitcoina oraz rozwiązań opartych o technologię jakie za sobą niesie jest współpraca wszystkich instytucji które w prosty sposób będą mogły się komunikować oraz księgować wszystkie przelewy. Bez takiego uniwersalnego rozwiązania zaczną powstawać małe nieefektywne rozwiązania które ułatwią korzystanie z usług danej instytucji tylko swoim klientom przez co nie zostanie wykorzystany cały potencjał Bitcoina.

Previous Tech Tats: kontroler, tracker oraz portfel jako tatuaż
Next Nick Szabo: Bitcoin jest bezpieczniejszy od złota

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *