Categories
USD
We are in Social
09 grudnia
2015
trading Wiadomości
850 Views

09.12.2015|Cena bitcoin wzrosła o $20

Cena jednostkowa Bitcoina utrzymywała się na poziomie 390-400 dolarów przez wiele godzin po czym nagle wystrzeliła o ponad $17 przy bardzo dużym wolumenie. Większość osób była zaskoczona skąd tak nagły wzrost jednak po głębszej analizie można połączyć to wydarzenie z pewnym incydentem na Chińskich rynkach finansowych. Jeśli prześledzimy wykres kursu Yuana do Dolara zauważymy, że cena nagle spadła o 12 pipsów gdzie wcześniej różnica cen wynosiła 1-2 pipsy. Co ciekawsze, zdarzenie to prawie idealnie pokrywa się w czasie z nagłym wzrostem Bitcoina.

 

Góra: Yuan się wzmocnił, a dolar osłabł Dół: Bitcoin się wzmocnił, a dolar osłabł

 

Wolumin przy tej akcji również był ponadprzeciętny jeśli porównamy go z rynkiem z poprzednich dni.

 

Chiny po raz kolejny pokazały, że mają największy wpływ na cenę Bitcoin. Giełdy wymiany Bitcoin takie jak Huobi, OKcoin czy BTCCHina oferują możliwość handlu bez konieczności płacenia prowizji przez co wolumin na tych giełdach jest olbrzymi. Fakt dużego zainteresowania Bitcoinem przez chiny wynika również z faktu, że rząd chiński stara się ograniczyć wydostawanie się kapitału poza granice przez co zakup obcych walut jest trudny. Bitcoin w takim przypadku jest idealnym rozwiązaniem ponieważ pozwala na przesyłanie pieniędzy globalnie praktycznie bez żadnych ograniczeń

 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.