DECRED: Nowa waluta rozwiązująca problemy Bitcoin

Grupa programistów pracująca między innymi na oryginalnym Bitcoin Core ogłosiła, że pracują nad nową alternatywną walutą o nazwie Decred. Projekt został stworzony w celu wyeliminowania dwóch z najsłabszych punktów Bitcoina- sposobu zarządzania oraz finansowania.


Wraz ze wzrostem popularności te dwa aspekty ulegają niebezpiecznej centralizacji przez co cała idea zatraca jeden ze swoich najważniejszych atutów. Swoje obawy tłumaczy właściciel firmy Company 0 która finansuje Core Developerów od początku 2013 roku.

Jacob Yocom-Piatt, CEO  Company 0 :

„Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że pomimo technologii decentralizacji zastosowanej w Bitcoin problem centralizacji odnośnie decyzji nad przyszłością projektu wciąż rośnie. Oprogramowanie Bitcoin jest kontrolowane przez małą grupę ludzi którzy decydują co może, a co nie może zostać zmienione. Jest to spowodowane między innymi problematycznym finansowaniem core developerów przez zewnętrzne podmioty przez co powstaje konflikt interesów pomiędzy deweloperami, a społecznością Bitcoin. Chcemy to zmienić”


Decred ma być otwartą, zdecentralizowaną walutą która będzie zarządzana  przez społeczność poprzez specjalne rozwiązania zintegrowane z protokołem.


Firma w swoim komunikacie zaprosiła wszystkich zainteresowanych do dołączenia do zespołu programistów pracujących nad tym projektem poprzez zarejestrowanie się na stronie. Planowany start odbędzie się w połowie lutego.

Szczegóły: www.decred.org

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

1 Comment

  1. AnarchicCluster

    W sumie nic nowego. Dash już dawno rozwiązał problem finansowania i zarządzania. Dzięki temu że nagroda za wykopanie bloku jest dzielona pomiędzy minerow operatorów masternodów i projekty do finansowania

    Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *