Kolejne regulacje w Japonii


Japońskie Ministerstwo Finansów opracowało projekt nowych regulacji odnośnie walut kryptograficznych.

[clear] Jednym z zapisów jest obowiązek rejestracji  nałożony na właścicieli giełd kryptowalut. Rejestr ma być prowadzony przez specjalnie utworzoną do tego celu komórkę.

[clear] Projekt zakłada również, aby operatorzy giełd posiadali określoną ilość kapitału. Aktywa należące do giełdy powinny być zarządzane oddzielnie z aktywami klientów, a wszystkie rachunki powinny być weryfikowane przez zewnętrzne firmy audytowe.

[clear] Po stronie klientów także nastąpią zmiany. Według proponowanych zmian, każdy nowy użytkownik giełdy powinien zostać zweryfikowany przez operatora giełdy oraz zgłoszony do odpowiednich urzędów. Takie rozwiązanie stosowane jest między innymi w Nowym Yorku gdzie za sprawą BitLicence każda firma zajmująca się walutami kryptograficznymi musiała wykupić licencje, a użytkownicy muszą być zweryfikowania aby korzystać z ich usług.

[clear] Zmiany takie są następstwem największego upadku w historii Bitcoin- giełdy Mt.Gox. Setki milionów dolarów oraz tysiące bitcoinów zostało zdefraudowanych przez co rząd chce się zabezpieczyć przed takimi przypadkami w przyszłości.

 


źródło: The Japan Times

[ad id=”1297″]

Previous Poradnik: Czym jest kopanie Bitcoinów?
Next DECRED: Nowa waluta rozwiązująca problemy Bitcoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *