Categories
USD
We are in Social
27 grudnia
2015
trading Wiadomości
1081 Views

Bitcoin najlepszą walutą 2015

Bitcoin bardzo dobrze wypada na tle walut narodowych i pomimo jego zmieniającego się kursu wciąż pozostaje jedną z walut które radziły sobie najlepiej w ubiegłych latach. Żeby lepiej zobrazować kondycję Bitcoina zobaczymy jak wygląda zestawienie najsilniejszych oraz najsłabszych walut w 2015 roku w odniesieniu do dolara:
[clear]

Najsilniejsze waluty 2015

  1. Bitcoin (XBT) +21%
  2. Izraelski Szekel (ILS) +2%
  3. Dolar (USD)
  4. Frank Szwajcarski (CHF) -2%
  5. Japoński YUAN (JPY) – 2%

Najsłabsze waluty 2015

  1. Wenezuelski Bolivar -78%
  2. Ukraińska Hrywna (UAH) -34%
  3. Brazylijski Real (BRL) -33%
  4. Południowo afrykański RAD (ZAR) -31%
  5. Kolumbijskie Peso (COP) -28%

[clear]
Rok 2015 na rynkach forex przejawiał się ograniczonym zaufaniem inwestorów do  takich walut jak VEF, UAH, BRL, ZAR, COP czy RUB, a swój kapitał lokowali w twardych walutach takich jak właśnie XBT(Bitcoin), USD, CHF i JPY. Należy rónież zwrócić uwagę na XAU(złoto) które również osłabło co może być pierwszym sygnałem utraty swojego statusu bezpiecznej lokaty.

[clear]

Bitcoin (XBT)

Wartym odnotowania jest fakt, że waluta charakteryzująca się największą wolnością finansową-Bitcoin odnotowała najwyższy wzrost, a pieniądz używany w najbardziej socjalistycznym kraju- Wenezueli- stracił najwięcej na wartości.

[clear]
Bitcoin był rónież najmocniejszą walutą w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku. W 2014 roku był najgorzej radzącym sobie pieniądzem na świecie.

 

tabela

Grafika

[clear]
Na poniższej grafice można zobaczyć pełne podsumowanie. Czarno rynkowa wartość wenezuelskiego boliwara nie została ujęta w zestawieniu. Najważniejsze waluty zostały zaznaczone na czerwono (kraje grupy G7, BRIC oraz złoto)

 

 

zestawienie
Najczęściej czytane

13 maja 2015
trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.