Bitcoin najlepszą walutą 2015

Bitcoin bardzo dobrze wypada na tle walut narodowych i pomimo jego zmieniającego się kursu wciąż pozostaje jedną z walut które radziły sobie najlepiej w ubiegłych latach. Żeby lepiej zobrazować kondycję Bitcoina zobaczymy jak wygląda zestawienie najsilniejszych oraz najsłabszych walut w 2015 roku w odniesieniu do dolara:

Najsilniejsze waluty 2015

  1. Bitcoin (XBT) +21%
  2. Izraelski Szekel (ILS) +2%
  3. Dolar (USD)
  4. Frank Szwajcarski (CHF) -2%
  5. Japoński YUAN (JPY) – 2%

Najsłabsze waluty 2015

  1. Wenezuelski Bolivar -78%
  2. Ukraińska Hrywna (UAH) -34%
  3. Brazylijski Real (BRL) -33%
  4. Południowo afrykański RAD (ZAR) -31%
  5. Kolumbijskie Peso (COP) -28%


Rok 2015 na rynkach forex przejawiał się ograniczonym zaufaniem inwestorów do  takich walut jak VEF, UAH, BRL, ZAR, COP czy RUB, a swój kapitał lokowali w twardych walutach takich jak właśnie XBT(Bitcoin), USD, CHF i JPY. Należy rónież zwrócić uwagę na XAU(złoto) które również osłabło co może być pierwszym sygnałem utraty swojego statusu bezpiecznej lokaty.

Bitcoin (XBT)

Wartym odnotowania jest fakt, że waluta charakteryzująca się największą wolnością finansową-Bitcoin odnotowała najwyższy wzrost, a pieniądz używany w najbardziej socjalistycznym kraju- Wenezueli- stracił najwięcej na wartości.


Bitcoin był rónież najmocniejszą walutą w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku. W 2014 roku był najgorzej radzącym sobie pieniądzem na świecie.

 

tabela

Grafika


Na poniższej grafice można zobaczyć pełne podsumowanie. Czarno rynkowa wartość wenezuelskiego boliwara nie została ujęta w zestawieniu. Najważniejsze waluty zostały zaznaczone na czerwono (kraje grupy G7, BRIC oraz złoto)

 

 

zestawienie

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *