Cena Bitcoin spadła do $355

Pierwszy raz w tym roku cena Bitcoina spadła do 350 dolarów jak podaje Bitcoin Price Index na stronie CoinDesk.


Trend spadkowy rozpoczął się w czwartek 14 stycznie i przełamał barierę $400 w piątek. W trakcie pisania artykułu (10:00 GMT+1) cena balansuje na poziomie $360.


Mike Hearn, jedne z głównych deweloperów pracujących przy głównym kodzie źródłowym Bitcoina ogłosił w czwartek swoje odejście od całego projektu. Ruch ten argumentował swoim rozczarowaniem odnośnie tej internetowej waluty. Twierdzi, że Bitcoin jako eksperyment się nie udał i sprzedał wszystkie swoje monety. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że rozpoczął on współpracę z grupą R3 która zrzesza największe światowe banki w celu opracowania jednego standardu dla bankowości w oparci o technologię blockchain. Świat finansów podziela zainteresowanie bitcoinem, jednak jest dla nich nie do przyjęcia zaadaptowanie takich funkcji Bitcoin jak względna anonimowość, brak możliwości cofania transakcji oraz transparentność.


Hearn napisał na blogu:
„Podstawy projektu są źle założone i cokolwiek by się nie stało z ceną w krótkim okresie czasu, długoterminowy trend powinien być spadkowy. Nie będę dłużej częścią zespołu deweloperskiego Bitcoin i sprzedałem wszystkie moje monety”


Po oscylowaniu ceny pomiędzy $200, a $300 przez większość 2015 roku, bitcoin zaczął rosnąć pod koniec października osiągając $470 w połowie grudnia. Po świętach bożego narodzenia cena spadła do poziomu $430 gdzie utrzymywała się do 7 stycznie po czym skoczyła do $450

Czy Mike Hearn ma rację? Trudno powiedzieć jednak należy pamiętać, że Bitcoin jest wciąż eksperymentem. Nie możemy go porównać do niczego innego w historii ludzkości i rozwój tego projektu wymaga dużo pracy, dyskusji oraz kompromisów. Rok 2016 będzie według mnie najciekawszym dla bitcoina ponieważ w minionym roku setki milionów dolarów zostało zainwestowanych w cały ekosystem, coraz więcej krajów zaczęło interpretować go prawnie oraz coraz mocniej zaczyna być obecny w popkulturze. W lipcu będzie miał również halving, czyli cykliczne przepołowienie bloku zmniejszające nagrodę za wygenerowanie nowych części blockchaina.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *