Categories
USD
We are in Social
20 stycznia
2016
Wiadomości
3171 Views

Chiny wprowadzają własną kryptowalute

Centralny bank Chin zapowiedział prace nad wprowadzeniem własnych walut cyfrowych. Posunięcie takie argumentuje cięciem kosztów produkcji oraz obsługi tradycyjnych pieniędzy papierowych oraz większą kontrolą podaży takiego pieniądza.
W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie banku www.pbc.gov.cn znajdziemy informację między innymi o powołanie w 2014 roku zespołu badawczego PBOC, który zajmował się walutami kryptograficznymi. Jego zadaniem było opracowanie jasnej strategii dla wypuszczenia takiej waluty z uwzględnieniem wszystkich barier technologicznych.

[clear]
Waluty kryptograficzne będą również miały bardzo duży wpływ na transparentność w ekonomii XXI wieku oraz przyczynią się do większej kontroli oraz nadzoru nad praniem brudnych pieniędzy czy oszustwami podatkowymi. Waluty takie są bardzo proste do wyśledzenia jeśli tylko użytkownik zostanie raz pozytywnie zweryfikowany.
[clear]

Rynek bardzo szybko zareagował na tę wiadomość i cena bitcoin skoczyła o ponad $30 w 3 godziny.

[clear]
Bitcoin z racji swojego zdecentralizowanego charakteru oraz braku regulacji prawnych w wielu krajach nie jest idealnym instrumentem dla rządów, które zdecydują się na wprowadzenie oficjalnej, alternatywnej waluty. Najprawdopodobniej zostaną opracowane autorskie pieniądze z zamkniętym blockchaine.
[clear]
Dzięki temu podmioty chcące wprowadzić własną kryptowalutę zaczerpną z technologii Bitcoin takie funkcjonalności jak szybkość transakcji, minimalny koszt obsługi oraz bezpieczeństwo, jednak będzie się to odbywało za zamkniętymi drzwiami bez możliwości wglądu w działanie całego systemu jak ma to miejsce obecnie w systemach bankowych.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.