Chiny wprowadzają własną kryptowalute


Centralny bank Chin zapowiedział prace nad wprowadzeniem własnych walut cyfrowych. Posunięcie takie argumentuje cięciem kosztów produkcji oraz obsługi tradycyjnych pieniędzy papierowych oraz większą kontrolą podaży takiego pieniądza.
W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie banku www.pbc.gov.cn znajdziemy informację między innymi o powołanie w 2014 roku zespołu badawczego PBOC, który zajmował się walutami kryptograficznymi. Jego zadaniem było opracowanie jasnej strategii dla wypuszczenia takiej waluty z uwzględnieniem wszystkich barier technologicznych.

[clear] Waluty kryptograficzne będą również miały bardzo duży wpływ na transparentność w ekonomii XXI wieku oraz przyczynią się do większej kontroli oraz nadzoru nad praniem brudnych pieniędzy czy oszustwami podatkowymi. Waluty takie są bardzo proste do wyśledzenia jeśli tylko użytkownik zostanie raz pozytywnie zweryfikowany.
[clear]

Rynek bardzo szybko zareagował na tę wiadomość i cena bitcoin skoczyła o ponad $30 w 3 godziny.

[clear] Bitcoin z racji swojego zdecentralizowanego charakteru oraz braku regulacji prawnych w wielu krajach nie jest idealnym instrumentem dla rządów, które zdecydują się na wprowadzenie oficjalnej, alternatywnej waluty. Najprawdopodobniej zostaną opracowane autorskie pieniądze z zamkniętym blockchaine.
[clear] Dzięki temu podmioty chcące wprowadzić własną kryptowalutę zaczerpną z technologii Bitcoin takie funkcjonalności jak szybkość transakcji, minimalny koszt obsługi oraz bezpieczeństwo, jednak będzie się to odbywało za zamkniętymi drzwiami bez możliwości wglądu w działanie całego systemu jak ma to miejsce obecnie w systemach bankowych.

Previous Cena Bitcoin spadła do $355
Next Anglia liderem w adaptacji kryptowalut

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *