BitFury: Musimy stworzyć Bitcoinowe konsorcjum

Konsorcjum skupiające się na Bitcoinie oraz Blockchainie powinno powstać w tym roku, aby zjednoczyć całą społeczność walut kryptograficznych- twierdzi Valery Vavilov, CEO Bitfury.
BitFury specjalizuje się w dostarczaniu infrastruktury obsługującej sieć bitcoin oraz zapewniającej bezpieczeństwo poprzez potwierdzanie transakcji.

Davos w wywiadzie podczas World Economic Forum w Davos:

Dzięki takiemu konsorcjum, biznes mógł by sformułować zapotrzebowanie na dane rozwiązania oraz narzędzia, a deweloperzy mogli by udoskonalać technologię stojącą za Bitcoinem


Takie zrzeszenie jest potrzebne do tworzenia standardów, tak jak robi to World Wide Web od samego początku istnienia internetu.


W dyskusji na temat kierunku rozwoju Bitcoina powinny brać udział największe uniwersytety takie jak MIT, Harvard czy Stanford.


Bitcoin nie jest do końca walutą. Jest czymś w rodzaju pustego cyfrowego certyfikatu gdzie wszystko co ma jakąś wartość, może być zapisane i przesłane za pośrednictwem blockchaina. Dla przykładu Bitcoin może być wykorzystywany do rejestracji praw własności. Potencjał Bitcoina w takim przypadku jest największy w krajach słobo rozwiniętych, gdzie ludzie mają spore problemy z zarejestrowaniem gruntów lub budynków i właśnie takie kraje będą głównymi obszarami implementacji bitcoina.


Vavilov nie zgadza się z między innymi Hearnem, który wieszczy koniec bitcoina. Zwraca uwagę, że waluta jest zabezpieczana przez ponad 750 petahashy mocy komputerowej co czyni z niego najbezpieczniejszy blockchain na świecie.
Bitcoin może mieć pewne problemy z racji szybkiego rozwoju, jednak po wypracowaniu konsensusu na temat wielkości bloku oraz skalowania możemy być o niego spokojni. Nie obrał jednak jasnego stanowiska, który z projektów zwiększenia bloku wspiera.

Czy powinno powstać Bitcoinowe konsorcjum?

Vavilov ma sporo racji i osobiście uważam, że taka instytucja jest niezbędna do rozwoju projektu oraz adaptacji zarówno waluty jak i technologii w globalnej ekonomii. Trzeba jednak uważnie się zastanowić oraz przedyskutować formę w jakiej miał by działać taki twór, aby nie powtórzyć błędów Bitcoin Foundation która zdefraudowała tysiące bitcoinów wpłaconych jako datki oraz realizowała swoje cele spychając dobro bitcoina na dalszy plan.


Obecnie największym zrzeszeniem w ekosystemie Bitcoin jest nomen omen R3 które zrzesza największe światowe banki. Pracują oni nad ustandaryzowaniem blockchaina i wprowadzenia go do istniejących systemów finansowych.

Czy uważasz, że takie konsorcjum powinno powstać?

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

2 Comments

  1. Kuba

   Przy takim projekcie open-source powinniśmy wypracować wspólny konsensus rozwoju i giełdy, procesory płatności, kopalnie, producenci sprzętu, portfele czy nawet media powinny obrać jeden front i skupić się na ciągłym usprawnianiu. Ludzie potrafią stworzyć niesamowite rzeczy jeśli zbiorą się razem i obiorą wspólny cel.
   Nie potrzebujemy nadzoru obecnych instytucji finansowych tylko wypracować własny, długoterminowy plan i się go trzymać.

   Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *