BitFury: Musimy stworzyć Bitcoinowe konsorcjum


Konsorcjum skupiające się na Bitcoinie oraz Blockchainie powinno powstać w tym roku, aby zjednoczyć całą społeczność walut kryptograficznych- twierdzi Valery Vavilov, CEO Bitfury.
BitFury specjalizuje się w dostarczaniu infrastruktury obsługującej sieć bitcoin oraz zapewniającej bezpieczeństwo poprzez potwierdzanie transakcji.

[clear]

Davos w wywiadzie podczas World Economic Forum w Davos:

Dzięki takiemu konsorcjum, biznes mógł by sformułować zapotrzebowanie na dane rozwiązania oraz narzędzia, a deweloperzy mogli by udoskonalać technologię stojącą za Bitcoinem
[clear] Takie zrzeszenie jest potrzebne do tworzenia standardów, tak jak robi to World Wide Web od samego początku istnienia internetu.

[clear] W dyskusji na temat kierunku rozwoju Bitcoina powinny brać udział największe uniwersytety takie jak MIT, Harvard czy Stanford.

[clear] Bitcoin nie jest do końca walutą. Jest czymś w rodzaju pustego cyfrowego certyfikatu gdzie wszystko co ma jakąś wartość, może być zapisane i przesłane za pośrednictwem blockchaina. Dla przykładu Bitcoin może być wykorzystywany do rejestracji praw własności. Potencjał Bitcoina w takim przypadku jest największy w krajach słobo rozwiniętych, gdzie ludzie mają spore problemy z zarejestrowaniem gruntów lub budynków i właśnie takie kraje będą głównymi obszarami implementacji bitcoina.

[clear] Vavilov nie zgadza się z między innymi Hearnem, który wieszczy koniec bitcoina. Zwraca uwagę, że waluta jest zabezpieczana przez ponad 750 petahashy mocy komputerowej co czyni z niego najbezpieczniejszy blockchain na świecie.
Bitcoin może mieć pewne problemy z racji szybkiego rozwoju, jednak po wypracowaniu konsensusu na temat wielkości bloku oraz skalowania możemy być o niego spokojni. Nie obrał jednak jasnego stanowiska, który z projektów zwiększenia bloku wspiera.
[clear]

Czy powinno powstać Bitcoinowe konsorcjum?

Vavilov ma sporo racji i osobiście uważam, że taka instytucja jest niezbędna do rozwoju projektu oraz adaptacji zarówno waluty jak i technologii w globalnej ekonomii. Trzeba jednak uważnie się zastanowić oraz przedyskutować formę w jakiej miał by działać taki twór, aby nie powtórzyć błędów Bitcoin Foundation która zdefraudowała tysiące bitcoinów wpłaconych jako datki oraz realizowała swoje cele spychając dobro bitcoina na dalszy plan.
[clear] Obecnie największym zrzeszeniem w ekosystemie Bitcoin jest nomen omen R3 które zrzesza największe światowe banki. Pracują oni nad ustandaryzowaniem blockchaina i wprowadzenia go do istniejących systemów finansowych.
[clear] Czy uważasz, że takie konsorcjum powinno powstać?

Previous Jak kryptowaluty mogą upaść
Next Rosja kontra Bitcoin: kolejna runda

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *